استاندار گلستان در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده استان؛

300x190 - ساخت واحدهای مسکونی سیلزدگان ۸۳ درصد پیشرفت داشته استترکمن نیوز: استاندار گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده استان گفت: از مجموع ۲۸ هزار و ۹۰۰ پرونده مسکن سیل‌زدگان تاکنون پرونده های معیشتی و تعمیری خاتمه یافته و ۸۳ درصد بازسازی واحدها نیز انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده استان, اظهار داشت: تاکنون از ۷۷۰۷ واحد بیش از ۵۵۰۰ واحد ساخته شده و تلاش داریم تا انتهای خرداد باقی واحدها را به مردم تحویل دهیم.
وی افزود: در زمینه کشاورزی ۲۹ هزار و ۲۸۶ پرونده تشکیل شده و در مرحله اول بیش از ۱۰۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلاعوض به کشاورزان پرداخت شده است.
استاندار گلستان ادامه داد: آماده پرداخت مرحله دوم خسارات کشاورزی هستیم و به محض دریافت مصوبه این مبلغ به حساب کشاورزان واریز می گردد تا پرونده پرداخت های بلاعوض بسته شود.
حق شناس گفت: خوشبختانه ۱۷۹ میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای استان موجود است و ۷۳ درصد مخازن سدهای استان پرهستند و نیازهای آبی فصل کشت را مرتفع می کنند اما باز هم نیاز است مردم صرفه جویی لازم را در زمینه مصرف آب داسته باشند.
وی یادآور شد: علی رغم شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که به تبع آن ایجاد شد , با همکاری آب منطقه ای کانالی به طول ۲۰ کیلومتر در کنار شهرهای گمیشان و آق قلا احداث شد تا مانعی برای ورود سیلاب به این شهرها باشد که البته نقش موثر آن از سیلاب های احتمالی آتی به چشم خواهد آمد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73729

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک