ساخت نیروگاه ۲۵ مگاواتی در آق قلاآق قلا-ترکمن نیوز-  با حضور استاندار گلستان پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی برق آق قلا کلنگ زنی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛به نقل روابط عمومی استانداری، دکتر سید مناف هاشمی عصر روز شنبه ۴ اسفند در مراسم کلنگ زنی پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی برق آق قلا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان گلستان تصریح کرد: تبدیل کردن منطقه به قطب تولید برق از برنامه‌های مهم دولت در این استان است.

وی با اشاره به اینکه این نیروگاه گازی با سرمایه گذاری ۱۲میلیون یورویی توسط بخش خصوصی اجرا می شود ، افزود: با افتتاح این نیروگاه برای ۳۲ نفر اشتغالزایی خواهد شد.
استاندار گلستان با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۲۸۰۰ پروژه در استان افتتاح یا کلنگ زنی شده است، اظهار کرد: برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای ۶۶۰۴ نفر نیز اشتغال ایجاد می شود.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به احداث مسکن بهرای نیازمندان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به دستور رییس محترم جمهور کلیه دستگاههایی که زمین مازاد دارند باید جهت ساخت مسکن در اختیار اداره کل راه و شهر سازی قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه امروز نیاز به وحدت بیشتری داریم،‌ گفت: هم مردم و هم مسئولان باید دقت کنند که نباید بهانه به دست دشمن بدهند زیرا دشمن هم در داخل و هم در خارج حضور جدی دارد و به دنبال تفرقه افکنی است.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه آمریکا می گفت ایران چهل سالگی انقلاب را نمی بیند، تصریح کرد: با وحدت، نسل های بعدی ۱۴۰ سالگی انقلاب را نیز جشن خواهند گرفت.
دکتر هاشمی با بیان اینکه طبق آمار رسمی کشور نرخ بیکاری در سه فصل اول سال تک رقمی شده است افزود: این آمار در سال گذشته نسبت به این مدت ۱۳/۷ بوده که استان از این لحاظ پیشرفت خوبی داشته است.
لازم به ذکر است که پروژه نیروگاه گازی ۲۵ مگاواتی شهید اکبرپور آق قلا توسط بخش خصوصی (شرکت بین المللی طلیعه عمار) از هفته آینده شروع به کار کرده و در هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۷

۰۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46377

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک