ساخت بیمارستان سیار در شهر دوشنبه تاجیکستان با کمک ازبکستانترکمن نیوز:  در شهر دوشنبه تاجیکستان یک بیمارستان سیار برای درمان مبتلایان به کرونا با کمک ازبکستان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  وزارت بهداشت و حفاظت اجتماعی تاجیکستان اعلام کرد: بیمارستان مذکور در محل ورزشگاه «بافنده» شهر دوشنبه افتتاح می‌شود و در حال حاضر کارهای نصب لوله‌های آب در محل این بیمارستان ادامه دارد.

«نعمت جان ابراهیم اف»  مدیر بخش آکادمی پزشکی شهر تاشکند که همراه با تیم تخصصی پزشکان ازبک وارد دوشنبه شده اظهار کرد: از آنجا که پای کرونا قبل از تاجیکستان به ازبکستان رسیده پزشکان ازبک در این زمینه تجربه کسب کردند.

ابراهیم اف تصریح کرد: وزارت بهداشت تاجیکستان با وزارت بهداشت ازبکستان در تماس مستقیم است و ما می‌توانیم خدمات پزشکی تلویزیونی و کنفرانس‌های ویدیویی برپا کنیم.

وی گفت: تیم تخصصی پزشکان ازبک شامل متخصصان حرفه‌ای و با تجربه هستند که تلاش خواهند کرد این بیماری را همراه با همتایان تاجیک خود برطرف کنند.

بنابر سخنان مقامات تاجیک افتتاح این بیمارستان بار موسسات پزشکی شهر دوشنبه را کاهش و به یک منطقه قرنطنیه تبدیل خواهد شد.

چندی قبل ازبکستان به تاجیکستان کمک بشردوستانه شامل ۱۴۴ کانتینر پزشکی و  دستگاه‌های تنفس مصنوعی برای ایجاد یک بیمارستان سیار در شهر دوشنبه اهدا کرد.

هر یک از کانتینرها یک اتاق پزشکی بوده که در آن شرایط لازم  برای درمان بیمار و همچنین توان گنجایش همزمان ۴ تختخواب در داخل آن وجود دارد.

باید گفت که اخیرا در محل یکی از مهمانخانه‌های شهر دوشنبه با شرکت تیم تخصصی پزشکان ازبک سمینار آموزشی در زمینه جلوگیری و درمان کرونا برگزار شد.

این دومین کمک بشردوستانه ازبکستان به تاجیکستان در یک ماه اخیر است.

قبل از این گزارش شده بود که به دستور شهردار پایتخت تاجیکستان در اسرع وقت در شهر دوشنبه تعدادی بیمارستان‌های‌ موقت با بیش از ۳ هزار تختخواب ایجاد و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

شهردار دوشنبه هم‌چنین اعلام کرده که در حال حاضر در پایتخت تاجیکستان بیش از ۳۰ بیمارستان با ۵۲۸۴ تختخواب فعالیت می‌کند و بیش از ۵۳۹۰ پزشک و پرستار در خدمت بیماران هستند.

بنابر آمار روز ۹ می وزارت بهداشت و حفاظت اجتماعی تاجیکستان در سرتاسر این کشور ۶۱۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت ۲۰ نفر بر اثر این بیماری ثبت شده است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۴

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75114

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک