ساختار یاش‌اولگری در ترکمنصحرا نیاز به اصلاحات عمیق داردتورکمن نیوز: با توجه به نزدیکی به انتخابات شورای شهر و فعالیت های گروه های یاش‌اولی‌گری در شهرهای تورکمنصحرا باید ساختار و فعالیت های این شوراها مورد موشکافی قرار گرفته و سنجش گردد و در صورت نیاز اصلاحاتی در این شوراها و پروسه انتخاب اعضای آن انجام گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آنچه این روزها مورد اهمیت قرار می گیرد این است که این حرکت فی نفسه مورد حمایت و مقبولیت عمومی است و در صورت راهبرد صحیح آن می تواند نتایج بسیار مناسبی را در سیستم مدیریت شهری به همراه داشته باشد، اما چیزی که شاید برای همه مورد سوال قرار می گیرد ، این موضوع می باشد که شاخص های انتخاب اعضای این شوراها چیست و سنجش و معیارها بر چه اساسی انتخاب گردیده است و چون معیار هایی برای انتخاب این افراد ارائه نگردیده ، اما و اگر ها و سوالات بسیاری را در ذهن مردم به وجود می آورد.
قبل از هر فعالیت و انتخاب لیست افراد و … یاشولی ها باید ساختار انتخاب شورای یاش‌اولی‌گری را سیستماتیک و دموکراتیک نمایند تا با شفافیت تمام پا به عرصه گذاشته و در راستای قانون اساسی فعالیت خود را انسجام بخشند.
امید است با پشت سر نهادن دو دوره انتخابات با چنین سیستمی کاستی های موجود را اصلاح نموده و در پی آن این ساختار را منسجم تر از قبل پیش بروند.

نوشته: سعید ایگدری

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۷

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

53369

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک