زیرساخت‌ سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت فراهم نیست اخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- درحالی‌که دولت خود را برای بازگشت کارت سوخت آماده می‌کند، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت از آماده نبودن زیرساخت‌ها و تعویق احتمالی طرح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در خصوص زیرساخت‌های استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین گفت: برای اجرای این الزام هیچ کدام از جایگاه‌های سوخت مورد بازبینی و دقت نظر مجدد قرار نگرفته و نازل‌های سوخت همان‌هایی هستند که از قبل باقی مانده است. تاکنون تعمیر یا تغییری روی دستگاه‌های سوخت‌گیری صورت نگرفته است و این سیستم ۱۲ یا ۱۳ سال گذشته تعلق دارد . چنین دستگاه‌هایی نیاز به قطعات همان دوره دارند که هم‌اکنون در بازار موجود نیست؛ به همین خاطر در بسیاری از جایگاه‌ها باید تعویض تجهیزات صورت بگیرد.

بیژن حاج محمدرضا با اشاره به اینکه صحبت‌هایی در خصوص اتصال کارت بانکی به کارت سوخت و جایگزینی آن مطرح است، گفت: پیش از این نیز صحبت‌هایی مطرح بود که به‌جای یک کارت از دو کارت استفاده شود، که یکی کیف پول و دیگری کارت سهمیه باشد؛ اما استفاده از کیف پول در شرایطی که سهمیه‌ای وجود ندارد، کمرنگ و درنهایت استفاده از آن به بعد موکول شد. تجهیزات مربوط‌به کارت سوخت مربوط‌به سال ۸۶ است که در راستای بازبینی و تعمیر آن‌ها باید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ورود کند و جایگاه‌داران تعهدی نسبت به این زمینه ندارند.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت اعلام کرد: علاوه‌بر آماده نبودن جایگاه‌های سوخت برای استفاده از کارت سوخت، موضوع دیگری است که اجرای آن را به تأخیر می‌اندازد؛ زیرا بنا بر پیش‌بینی‌ها بیش از یک میلیون دستگاه خودرو وجود دارد که کارت سوخت ندارند و در صورت اجرای این قانون پاسخگویی به این خودرو‌ها صورت نخواهد گرفت.

 

منبع: زومیت، بیژن حاج محمدرضا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۲

۲۵ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41974

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک