تورکمن نیوز:  آیا انسان می تواند زیبا را زشت ببیند یا زشت را زیبا؟ به نظرم ممکن است. این روزها تحت عنوان مد در خیابانها جوانانی را می توان دید که شلوارهایی لی کاملاً کهنه و فرسوده و سوراخ سوراخ و پاره پاره را پوشیده اند که یک انسان سالم و نرمال حتی از زمین هم پیدا کند نمی تواند آنرا بردارد. ولی بعضی از جوانان با کمال میل آنرا به تن کرده و به آن می بالند.

حتی بعضی از فروشگاههای لباس جوانان، یک شلوار لی نو را با استخدام افراد و با ساییدن آن به شلوار کهنه تبدیل می کنند تا جوانان تحت عنوان مد عاشق آن شوند.! به نظر عجیب نیست تازه را با صرف هزینه کهنه نمایند.؟! اگر کهنه را به تازه تبدیل می کردند یک چیز بود اما تازه را به کهنه و فرسوده تبدیل کردن قابل درک و فهم نیست. خب این مد است که دید جوانان را عوض می کند و به آنها حکم می کند که چه ببینند و چگونه نگاه کنند. چه چیز ارزش و چه چیز ضد ارزش است.

پس معلوم می شود که نو بودن خیلی مهم نیست بلکه نحوه نگاه جوانان به مد است که ابداع کنندگان مد چه چیزی را تحت عنوان ارزش به خورد جوانان می دهند و جوانان هم بدون فکر و اندیشه آنرا می بلعند و هضم می کنند. هم لباس کهنه و فرسوده می پوشند و هم پول بیشتری می دهند و هم پُز می دهند.

البته خاصیت مُد موقتی بودن آن است و بعد از چند سال این نوع مدل اهمیت خود را از دست می دهد و جای آنرا یک ابتذال دیگری می گیرد تا جوانان سرگرم آن شوند و تحت عنوان ارزش آنرا در خیابانها به نمایش به گذارند. روز از نو روزی از نو. جامعه ای که جوانان خود را از لحاظ فرهنگی و فکری نتواند ارتقاء دهد گرفتار همین بلیه خواهد شد و ارزشهای اصیل و ملی خود را به تدریج فراموش خواهد کرد.

به اعتقاد من خوب و بد و زشت و زیبا مستقل از دید انسانهاست و عقل انسان آنرا به تنهایی تشخیص می دهد. گرچه انسانها با نحوه ی نگاه خود جور دیگری تعریف و تفسیر نمایند.

 

270d - زیبا بودن یا زیبا دیدن امان محمد خوجملی

 

 

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۶

۱۲ دی ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک