زنگ مدارس سیل زده گنبدکاووس به صدا درآمد/ ورود ۳۰ کانکس آموزشیاخبار گنبدکاووستورکمن نیوز زنگ ۶۰ مدرسه سیل زده گنبدکاووس درشرق گلستان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرماندار ویژه و مدیر و معاونین آموزش و پرورش این شهرستان به صدا درآمد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در سخنانی از بازگشایی تمام مدارس سیل زده این استان به جز در دو شهرستان آق قلا و گمیشان خبر داد.

احسان گوهری راد گفت: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس سیل زده آق قلا و گمیشان را نیز داشت اما با تصمیم فرمانداران این دو شهرستان و تصویب شورای تامین گلستان، با یک هفته تعطیلی مدارس آق قلا و گمیشان موافقت شد.

وی ادامه داد: در سیل اخیر در گنبدکاووس ۶۰ آموزشگاه آسیب دیده و حدود ۸ مدرسه به زیر آب رفته بود که با تلاش‌های مدیران و مسئولان مدارس پاکسازی شد.

گوهری راد افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تاکنون ۲۵ تا ۳۰ دستگاه کانکس و ۱۸۰۰ عدد میز و صندلی با ظرفیت ۳۵۰۰ نفر برای استفاده در مناطق سیل زده گلستان به این استان ارسال کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اضافه کرد: کتاب های درسی و لوازم تحریر به اندازه کافی برای مناطق سیل زده گلستان تهیه شده که پس از گزارش مدیران مدارس به صورت رایگان بین دانش آموزان توزیع می شود.

وی تصریح کرد: در جریان سیل روزهای پایانی سال گذشته و اوایل امسال، تعداد ۳۰۸ واحد آموزشی در برخی شهرستان های گلستان در مجموع دچار ۲۶۰ میلیارد ریال خسارت شده که با تلاش مسئولان ستاد مدیریت بحران شهرستان ها و پرسنل آموزش و پرورش، بخش قابل توجهی از مدارس آماده فعالیت مجدد شدند.آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس افزون بر ۷۵ هزار نفر دانش آموز دارد.

گوهری راد بیان کرد: میز و نیمکت‌های جدید به مدارس سیل زده ارسال شده و همچنین لوازم و التحریر و کتب درسی مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۱

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50815

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک