رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان :

زنگ خطر بیماری دیابت و فشار خون در استان گلستان به صدا درآمده استاخبار بهداشت، سلامت و درمان – ترکمن نیوز- رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از به صدا در آمدن زنگ خطر بروز دیابت وفشار خون در گلستان خبر داد و گفت:  اگر چاره نکنیم در ۱۰ سال آینده مرگ و میر ناشی از آن بالا خواهد رفت .

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالرضا فاضل در اولین مجمع خیرین سلامت گلستان در گرگان اظهار کرد: یکی از نشانه های احتمال شیوع گسترده دیابت در گلستان، درصد بالای مبتلایان به آن در مقایسه با میانگین کشوری است.

وی بیان کرد: میانگین ابتلای مردم ایران به پیش دیابت ۱۲ درصد است اما این آمار در گلستان افزون بر ۲۰ درصد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: بیش از ۶۴ درصد مردم گلستان به اضافه وزن مبتلا هستند و حدود ۱۰ درصد سیگار می کشند که لازم است تلاش ها برای رفع این آسیب ها با کمک همه ارگان ها و دستگاه های مرتبط به صورت مداوم تقویت شود.

دکتر فاضل ادامه داد: بیش از ۶۴ درصد مردم گلستان به اضافه وزن مبتلا هستند و حدود ۱۰ درصد سیگار می کشند که لازم است تلاش ها برای رفع این آسیب ها با کمک همه ارگان ها و دستگاه های مرتبط به صورت مداوم تقویت شود.

وی به مرگ مادران باردار به عنوان یکی از شاخصه های مهم ارزیابی عملکرد بهداشت و سلامت استان ها اشاره کرد و افزود: پارسال بیش از ۴۳ هزار کودک در استان متولد شدند که ۱۱ مادر این نوزادان پس از زایمان جان باختند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: آمار نگران کننده در مورد مرگ مادران باردار ، خودکشی ۴ مادر پس از زایمان بود که لازم است اقدامات گسترده اجتماعی برای جلوگیری از وقوع این آسیب ها اجرا شود.

دکتر فاضل ادامه داد: علاوه بر موارد فوق در سوانح رانندگی پارسال ۷۴ نفر در صحنه، ۶۵ نفر حین انتقال و ۱۷۲ نفر در بیمارستان جان باختند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۳

۰۶ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25457

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک