گمشده گنبد۱ 300x225 - زنده‌باد انسانیتترکمن نیوز:  با وجود ناملایمات و فشارهای اقتصادی، وقتی ایمان به خدا و رزق و روزی از سفره حلال باشد، وجدان آگاه و بیدار بشریت همچون شعله‌ای فروزان، مدام به یاد خداست.
ماجرا از روزی آغاز می‌شودُ خانم شادمیری که از فرهنگیان اهل گرگان می باشد ۹ روز پیش برای امر خیر به منزل خواهرش در گنبدکاووس  می‌آید. اما در حین عبور از خیابان گردنبند طلای خود را گُم می‌کند.ارزش مادی این طلا قابل ملاحظه است.

با ناپدید شدن گردنبند موجی از ناراحتی و دلهره که طبیعی نیز می باشد خانواده شادمیری را درگیر می‌کند. اطلاعیه‌هایی بر روی شیشه مغازه‌ها که در همان حوالی (دارایی شرقی) طلا گم شده چسبانده می‌شود.

گذشت تقریبا ۹ روز دلهره‌ها را بیشتر می‌کند، تا اینکه با کمک و پیگیری‌های مستمر برادران داز گنبدی صاحب پوشاک ماه تین در دارائی شرقی، سرانجام فردی که این گردنبد را یافته بود پیدا شد.

یابنده خانم اسکندرلی و خانم قولر عطا از روستای امان قرجه در شرق گنبدکاووس می‌باشد. خانواده دوست داشتنی اسکندرلی که بیشتر از خود صاحب گردنبند بدنبال یافتن صاحب این طلا بود به محض رویت عکس این فلز گرانبها ، آن را به صاحب اصلی که خانم شادمیری می‌باشد با افتخار تقدیم کرد.

موجی از شادی و غرور از طرف دو خانواده همراه با اشک‌های رضایت فضای روستا را در بر می‌گیرد.

لازم به یادآوری است که خانواده بزرگ اسکندرلی از خانواده محترم شهید می‌باشد. امیدواریم خداوند به خانواده اسکندرلی و قولر عطا اجر و پاداش دو عالم را بدهد.

گزارش از: شیرمحمد شیروانی
خبرنگار ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۰

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

81054

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک