زمینِ بازی در مسجدی در عربستان جنجال‌آفرین شد تورکمن نیوز:  مقامات وزارت امور دینی، دعوت و ارشاد عربستان در حال تحقیق از امام جماعت مسجدی در ریاض هستند که در داخل مسجد زمینِ بازی ایجاد کرده بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از پایگاه خبری استپ فید، انتشار یک فیلم از مسجدی در ریاض عربستان که وجود یک زمین بازی را در داخل آن نشان می‌داد، در این کشور جنجال‌آفرین شده است.

مقامات وزارت امور اسلامی این کشور اعلام کرده‌اند در حال تحقیق از امام جماعت این مسجد هستند.
در این ویدئو، چند کودک در حال بازی در زمینِ بازی داخل مسجدی در جنوب ریاض دیده می‌شوند. بسیاری از مردم عربستان از این فیلم ناراحت شده و وجود زمین بازی در داخل مسجد را حرام و غیرقانونی دانسته‌اند.
«عبدالعزیز العسکر» سخنگوی وزارت اوقاف عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمین بازی در طبقه دوم مسجد بوده و کودکان در حال جشن گرفتن برای کودکی بوده‌اند که آیاتی از قرآن را یاد گرفته بوده است.
وی تاکید کرد که این وزارتخانه اجازه این جشن را صادر نکرده و این اقدام، قانون‌شکنی بوده است و امام مسجد مسئول این اتفاق است.
این موضوع در رسانه‌های اجتماعی عربستان بازتاب زیادی داشته است. کاربران توئیتر توجه زیادی به این موضوع نشان داده‌اند و بسیاری از آنها امام مسجد را به شکستن حرمت این مکان عبادی متهم کرده‌اند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۶

۰۳ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63843

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک