نورقلی پور:

زمینه هر نوع پیشرفت صنعتی و تولیدی، پایداری اقتصادی استاخبار اقتصادی -ترکمن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا زمینه هر نوع پیشرفت صنعتی و تولیدی، پایداری اقتصادی است و چون متاسفانه در کشور پایداری اقتصادی نداریم گفت: بسیاری از صنایع از جمله صنایع دستی آسیب بسیار جدی دیده اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رامین نورقلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه عدم پایداری و توارن در حوزه صادرات و واردات کالا باعث بروز ضربات جبران ناپذیری شده است، تصریح کرد: اعلام حمایت از صنایع تولیدی و صنعتی صرفا به زبان آوردن مشکلات نیست؛ بلکه باید در این زمینه دست به انجام کارهای عملی زد.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس در حوزه قانونگذاری حامی بسیار خوبی است و از جله کارهایی که انجام داده حمایت از هنرمندان در عرصه برقراری بیمه برای آنان، ایجاد شرایطی برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و تسهیل در فضای کسب و کار بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین راهکارهای حمایت از صنایع دستی، افزایش تقاضاست، اشاره کرد: این طبیعی است که با افزایش تقاضا، عرضه هم افزایش پیدا کند. اما این را هم باید در نظر داشت که یکی از زمینه های ارزان شدن کالا تولید انبوه آن است.

نورقلی پور تحریک تقاضا را از طریق افزایش گردشگر امکان پذیر دانست و نسبت به کم کاری در این عرصه انتقاد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، کشور چین را نمونه موفق در زمینه صنایع دستی معرفی کرد و افزود: چینی ها در بحث صنایع دستی با شناسایی بازار های مختلف در کشور خود و سایر کشورها موفق شده اند به تولید انبوه در صنایع دستی دست پیدا کنند و درست به همین علت صنایع دستی را با قیمت ارزان تر وارد بازار کنند که همین امر باعث شده تولیدات آنها با اقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شود.

وی عدم رشد اقتصادی در این عرصه در کشور را ناشی از ضعف در این موضوع دانست و گفت: متاسفانه علیرغم وجود ظرفیت های مختلف در کشور در عرصه صنایع دستی و ملی، ما از این ظرفیت ها به درستی استفاده نکرده ایم و اجازه داده ایم صنایع دستی مان توسط کشور دیگری انبوه سازی شده و به صنعتگران و هنرمندان ما در این حیطه آسیب وارد شود.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۴

۰۹ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36582

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک