در گنبدکاووس 300x198 - زلزله به بزرگی 5.1 ریشتر استان گلستان را به شدت لرزاندترکمن نیوز: دقایقی پیش نقاط مختلف کشور و استان گلستان به شدت لرزید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دقایقی پیش، (ساعت ۲ و ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه) حوالی رامیان استان گلستان را لرزاند.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین در ۳ کیلومتری «رامیان»، ۹ کیلومتری «آزادشهر» و ۱۰ کیلومتری «خان ببین» رخ داد.

این زمین لرزه در گنبدکاووس و گرگان نیز به شدت محسوس بوده است .

خانواده های زیادی که در خواب بودند پریشان و نگران خانه های خود را ترک کردند و شدت زمین لرزه بسیاری از آنان را سریعا به محوطه های باز و پارکهای محلات کشاند.

صدای سگ ها حدود ۲۰ دقیقه ادامه داشت و باعث هوشیاری مردم بود.

بر اساس اخبار رسیده از مرکز زلزله نگاری ایران،  این زمین لرزه به مرکزیت شهرستان رامیان بوده و در کل گلستان و حتی بخش هایی از خراسان شمالی و سمنان هم حس شد.

رئیس جمعیت داوطلبان هلال احمر گنبدکاووس گفت: در این شهرستان تاکنون هیچ خسارتی ناشی از زمین لرزه امشب گزارش نشده است.

اصغر نودهی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: داوطلبان امداد نجات هلال احمر کاملا آمادگی دارند و در اولین دقایق زمین لرزه به حالت آماده باش درآمده‌اند و خوشبختانه تاکنون از شهر و روستاهای شهرستان گنبدکاووس هیچگونه اعلام خسارتی دریافت نشده است.

وی افزود: همچنین یک تیم از داوطلبان امداد و نجات هلال احمر نیز به شهرستان رامیان و سد رامیان اعزام شده است.

هنوز از خسارات احتمالی زمین لرزه، اطلاعی از نقاط مختلف استان گلستان در دست نیست.

✍️ گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲:۲۷

۱۷ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82190

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک