رویش سلاطین جدیدیادداشت-ترکمن نیوز-  هردم از این باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسد

ما قبلاً خیال می کردیم فقط سلطان سیاسی داریم. اما اخیراً کاشف به عمل آمد که به لطف سیاستهای مشعشع بزرگواران در طی سالهای اخیر سلاطین دیگری هم سر برآورده اند.

مانند سلطان سکه، سلطان ارز، سلطان نفت، سلطان قیر، سلطان کاغذ و ممکن است در آینده سلاطینی مانند سلطان جنگل و سلطان کوه و سلطان زمین وسلطان… سربرآورند و جامعه ی ما را با سیمای مبارک خود مزین نمایند.

برآمدن این همه سلاطین رنگارنگ بدون بستر، بدون فرآیند و بدون پیش زمینه نبوده است. چه سیاستها و چه دیدگاههای غلطی سبب ساز پیدایش و رویش این جرثومه های فساد شده است؟

آیا در این خصوص مطالعه و تحقیقی صورت گرفته است که علت را ریشه یابی کرده و راه حلی جهت اصلاح ارائه کرده باشد؟ یا همان سیاستها و دیدگاهها با مشتهای گره کرده و شعارهای کلیشه ای ادامه دارد.

بیست سال پیش که روزنامه نگاران و روشنفکران و دانشجویان و خبرنگاران و نویسندگان عامل این فسادها شناخته شدند و روزنامه هایشان به محاق رفت و خودشان به زندان افکنده شدند تا ریشه ی فساد برکنده شود.

شاید هم در حال حاضر فضای مجازی و پیام رسانهایی مانند تلگرام و اینستاگرام و توییتر و فیسبوک عامل اصلی باشند که دنبال تعطیل یا فیلترکردن آن هستند.

به هر حال هر چه هست از سیاستمداران و مسئولان و تصمیم گیرندگان کسی مقصر نیستند چون آنها نیت خیر دارند و دامنشان از این گناهان کبیره پاک و منزه است.

پس چه کسی مقصراست؟

آینه یعنی رسانه ها!!!! باید تعطیل یا فیلتر شوند.!!! چون اینها نباشند هیچ فسادی افشا نمی شود و خیال مسئولان هم راحت. حالا شیر فهم شدید که کجای کار ایراد دارد؟

 

نوشته:امان محمد خوجملی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۵

۱۶ دی ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک