رونمایی نسخه الکترونیک در «سیستم ناب» آق قلابهداشت و درمان- ترکمن نیوز- نسخه الکترونیک در سیستم «ناب» شهرستان آق قلا با حضور معاون سازمان بیمه سلامت ایران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان، نسخه الکترونیک برای بیمار در «سیستم ناب» شهرستان آق قلا با حضور معاون سازمان بیمه سلامت ایران رونمایی شد.

در این مراسم سید مرتضی ادیانی، معاون سازمان بیمه سلامت، از فعالیت بیش از ۶ هزار پزشک خانواده در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: طی یک سال گذشته اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیکی به صورت پایلوت برای ۱۰ استان کشور پیشنهاد شد که گلستان هم جزو این استان ها بود.

وی با بیان اینکه طرح نظام ارجاع الکترونیک یکی از شاه کلید های نظام سلامت است، افزود: در اجرای این طرح هر بیمار یک متولی دارد و مسیر درمان برای آن مشخص است که با انجام آن هزینه ها مدیریت می شود.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در جامعه ای که تقارن اطلاعاتی وجود ندارد یعنی اطلاعات در بین پزشکان یکسان نیست، نظام ارجاع می تواند به بهبود وضعیت موجود کمک کند تا مسیر سلامت بهینه شود.

وی با اشاره به اینکه نظام ارجاع در سال های نخست هزینه ها را شفاف کرد، خاطرنشان کرد: مدیریت هزینه ها از اهداف اجرای این طرح است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۸

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34698

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک