IMG 4579 300x200 - رونمایی از کتاب زندگینامه 20 شهید مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس + تصاویرفرهنگی- ترکمن نیوز- در حاشیه یادواره ۲۰ شهید مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس از کتاب زندگینامه این شهدای گرانقدر رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شهدا همانگونه که امامان گفته است شمع محفل بشریت هستند و امید مردمان سرزمین نور و ایمان دیار پرافتخار ایران اسلامی که در این روزهای امیدواری ظهور منجی واسطه‌هایی هستند برای انتقال واگویه‌های دل‌های شکسته و چشمهای بارانی به درگاه لایزال و عرش الهی.

بدون تردید تک تک شهدای عزیز انقلاب اسلامی از مبارزات انقلابی و جنگ تحمیلی گرفته تا شهدای مدافع حرم و امنیت عزیز، سربلند و مایه افتخار همه مردمان شریف ایران اسلامی هستند اما شهدای نیروی انتظامی و به ویژه ۳ هزار و ۷۰۰ شهید عرصه مبارزه با مواد مخدر از جمله شهدایی هستند که عموما در مظلومیت خاصی به سر برده و کمتر مورد توجه زمینیان قرار می‌گیرند.

شهرستان گنبدکاووس یکی از شهرستان‌هایی است که با تقدیم ۲۰ شهید مبارزه با مواد مخدر و تقدیم چهار جانباز به انقلاب در این عرصه همواره نام خود را در صدر تلاشگران بی‌وقفه مسیر پرافتخار ایجاد امنیت اجتماعی و سلامت جوانان قرار داده است.

در مظلومیت این شهدا همین بس که سال‌های سال است که حتی یک یادواره برای آنها در شهرستان گنبدکاووس برگزار نشده بود که امسال برای نخستین بار و به همت دبیرخانه شورای مبازه با مواد مخدر این شهرستان یادواره ۲۰ شهید مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس برگزار شد که شادمانی و بغض توامان خانواده‌های معظم این شهدا گواه و موید همین مظلومیت بود.

اما اتفاق مثبت و ارزشمند دیگری که در این عرصه رخ داده نگارش کتابی با عنوان زندگینامه «شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس» توسط جانباز انقلاب و با حمایت فرزند شهید و معاون سیاسی و امنیتی فرماندار ویژه این شهرستان است.

کتاب زندگینامه ۲۰ شهید مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس به همت و قلم «سیدعلی کریمیان» نویسنده و فعال فرهنگی این شهرستان با محوریت مختصری از بیوگرافی و خاطرات این عزیزان از زبان خانواده، دوستان و همرزمانشان تالیف شده و توسط مهدی باقریان نیز مورد ویراستاری قرار گرفته است.

مقدمه این کتاب ارزشمند و فاخر که برای نخستین بار در این حوزه در گنبدکاووس به چاپ می‌رسد نیز با پیام و مطلبی به قلم عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس به رشته تحریر در آمده است که در مجموع این این کتاب را با ۹۴ صفحه در فهرست کتاب‌های منتشر شده در کتابخانه ملی ایران ثبت کرده است.

نکته جالب توجه در این مراسم را می‌توان اینگونه شرح داد که سید نجیب حسینی معاون اداری و مالی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان در گفت‌و‌گوی کوتاه با سیدعلی کریمیان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از تلاش برای انتشار این کتاب و ثبت و درج نام شهدای مظلوم نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کردند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: golestan.farsnews.com

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۳۶

۲۴ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

27626

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک