لبنیات آق قلا 300x180 - رونق دوباره کارخانه راکد لبنیات در شهرک صنعتی آق‌قلا با پیگیری دستگاه قضاییتورکمن نیوز اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان با حضور در شهرک صنعتی آق قلا مشکلات چهار واحد تولیدی را  بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   حضور اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان، مشکلات واحد‌های تولیدی دژ پلاستیک، پارس ایده سبز و سنگین برش حجت مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع آن‌ها صادر شد.

یک واحد تولیدی لبنیات که بیش از یکسال از تعطیلی آن می‌گذرد، چهارمین کارخانه‌ای بود که اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان از آن بازدید کردند.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه بازدید از این واحد تولیدی گفت: این کارخانه آماده تولید است، اما به علت اختلاف شرکا بیش از یکسال است که تعطیل و بیش از ۱۰۰ کارگر آن بیکار شده اند.

هادی هاشمیان افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان پرونده این کارخانه به‌صورت ویژه دنبال می‌شود و خوشبختانه با جلسات متعددی که با شرکا داشتیم، مشکلات مدیریتی کارخانه حل‌شده و بخش دیگر آن‌که مربوط به بانک‌ها و طلبکاران است نیز امروز با حضور دادستان مقرر شد، نشستی با حضور طرفین تشکیل و راهکارهای حل مشکل بررسی شود.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد: به‌زودی دوباره این واحد تولیدی، بازگشایی شود و تولید را از سر گیرد.

او با بیان این که امروز تولیدکنندگان در صف مقدم جبهه اقتصادی هستند گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به دستور رئیس قوه قضاییه از همه ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی حتی یک خط تولیدی به کار گرفته ایم.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده از سال گذشته، اجازه توقیف کارخانه‌ها و خط تولید را نداده ایم و تلاش کرده ایم در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی، مشکلات حل و فصل شود.

هاشمیان ادامه داد و گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها را نیز مکلف کرده ایم با مسئولان شهرستانی از واحد‌های تولیدی فعال و نیمه فعال بازدید و برای حل مشکل این واحد‌ها تلاش کنند که خوشبختانه با همین تلاش‌ها از سال گذشته تا کنون ۲۷ واحد تولیدی فعال و نیمه فعال در گلستان تولید را سرگرفتند و ۶۰۰ کارگر به سرکار بازگشتند.

در این بازدید، رئیس کل دادگستری گلستان را دادستان مرکز استان، دبیر ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری استان، رئیس دادگستری و دادستان آق قلا و فرماندار آق قلا همراهی کردند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۰۲ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66418

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک