استانها - روند کرونا در ۱۴ استان صعودی استترکمن نیوز:  کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: روند موارد ابتلا به کووید۱۹ در ۱۴ استان صعودی است یا شروع پیک جدید این بیماری در آنها مشاهده می‌شود.
به گزارش ایرنا؛   کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جدیدترین گاهنامه اپیدمیولوژی ایران به وضعیت اپیدمی کرونا در هفته منتهی به ۱۶ آبان پرداخت است و در این گاهنامه رسمی اعلام کرده که موارد ابتلا و مرگ ومیر کووید ۱۹در کشور بالا است و روند کلی آن با ثبات و همراه با تغییرات مختصر صعودی بوده است.

بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت، روند این بیماری در ۹ استان شامل ایلام، لرستان، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، البرز، اصفهان، گیلان و هرمزگان با ثبات همراه با تغییرات مختصر صعودی است.

همچنین در ۱۴ استان شامل یزد، خراسان جنوبی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، تهران، قزوین، خوزستان، گلستان، فارس و سیستان و بلوچستان، روند اپیدمی کووید ۱۹ صعودی است یا شروع پیک جدید در آنها مشاهده شده است.

بر اساس این گزارش، در سه استان کرمانشاه، مازندران و بوشهر ثبات با تغییرات مختصر و نامنظم کووید ۱۹ وجود داشته است. همچنین به نظر می رسد، استان اردبیل اخیرا یک پیک اپیدمی کرونا را پشت سر گذاشته است.

بررسی اپیدمی کووید ۱۹ در استان کردستان نیز روند ثبات با تغییرات مختصر نزولی و در استان کهگیلویه و بویراحمد روند نزولی را نشان داد.

در دو استان قم و سمنان نیز ناسازگاری داده ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی دهد. باید مدنظر داشت که یک استان می تواند چندین پیک منحنی اپیدمی بیماری را تجربه کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۰

۱۸ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85286

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک