روش درست نوشیدن آب چیست؟اخبار بهداشت، سلامت و درمان- ترکمن نیوز- نیاز بدن به آب امری غیرقابل انکار است. هنگام نوشیدن آب باید به نکاتی توجه شود تا این نیاز به درستی تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، روش درست نوشیدن آب روشی است که در آن تمام نکات لازم رعایت شود و بانوشیدن آب آسیبی به بدن وارد نشود. به همین علت همه ی این نکات را دراین مقاله به شما می گوییم تا بدانید که روش درست نوشیدن آب چیست؟

*مصرف روزانه بین ۸ تا ۱۱٫۵ لیوان آب:

محققان نوشیدن روزی یازده و نیم لیوان آب را توصیه می کنند، هر چند میزان نیاز به مصرف آب، از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است.

از آن جا که میوه و سبزیجات نیز حاوی آب است (به عنوان مثال یک سیب می تواند یک فنجان کامل آب داشته باشد) اگر از مواد غذایی، زیاد مصرف می کنید لازم نیست به میزان توصیه شده آب مصرف کنید.
* پرهیز از خوردن چای و قهوه:

«چای و قهوه به دلیل داشتن کافئین آب بدن را خشک می کند»؛این باور نادرست است. به گفته محققان اگر چه این دو نوع نوشیدنی خاصیت مدر دارد اما آب از دست رفته جبران می شود.
* آب خوردن به ندرت:

«تنها وقتی احساس تشنگی می کنید یا هوا گرم است یا فعالیت می کنید باید آب بنوشید.» این باور نیز اشتباه است. برخلاف تصور عموم، حتی زمانی که فعالیت زیادی ندارید، باید آب بنوشید. در واقع طی روز باید مرتب آب مصرف کنید تا دچار سنگ کلیه یا عفونت دستگاه ادراری نشوید.
*نیاز بدن به آب و غذا را اشتباه می گیرید:

قبل از خوردن غذا، آب بنوشید یا مطمئن شوید که واقعاً گرسنه هستید؛ چون در برخی موارد افراد به دلیل تشنگی، احساس گرسنگی می کنند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: alodoctor.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۹

۲۷ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35694

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک