روستای زیارت مستعد کشت زعفران و گیاهان دارویی می باشداقتصادیتورکمن نیوز فرماندار شهرستان گرگان در حاشیه بازدید از زمین های کشاورزی زیر کشت زعفران روستای زیارت گفت: با توجه به کیفیت و عیار این محصول در روستای زیارت و استقبال مردم ،اراضی روستا اماده کشت زعفران و گیاهان دارویی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛محمد حمیدی با بیان اینکه کشت زعفران در سال گذشته برای اولین بار در این روستا آغاز گردید؛افزود: امروزه با توجه به بازدهی عالی محصول، قیمت و بازار فروش آن، شاهد استقبال کشاورزان در زمینه کشت زعفران هستیم.

فرماندار گرگان نیز اضافه کرد: کشت این محصول در کنار سود آوری برای کشاورزان، می تواند مانع از ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های کشاورزی باشد.

وی با توجه به ترویج #گیاهان_دارویی در سطح روستاهای مرکز استان، از جهاد کشاورزی خواستارشد: نسبت به کاشت گیاهان بصورت کارشناسی و میزان سطح کشت و فروش محصولات در شهرستان برنامه ریزی نماید.

حمیدی با اشاره به اهمیت توسعه #کشت_گلخانه ای در شهرستان گفت: در شرایط #کم_آبی و #بحران، توسعه کشت گلخانه ای بهترين گام در جهت حفظ منابع آبی موجود، همراه با افزایش تولید است.

فرماندار مرکز استان در ادامه تصریح کرد: توسعه کشت های گلخانه ای و محیط های کنترل شده در دستور کار جدی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، که ما نیز حامي اجراي طرح هاي گلخانه اي و كم آب بر هستيم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۵

۰۸ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58582

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک