ترکمن نیوز 3 300x197 - روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۹۸ برگزار شد+عکسترکمن نیوز:  روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۷۰ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس جمعه  (۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۸)، ۷۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰  متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) در دور اول نژاد نژاد ترکمن (میدن) (۳ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب یسنا شورجه زودتر از خط پایان گذشت و کمال دألیجه عطا با اسب آلرا و محمد امین توماج با اسب دنیا عباسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون (میدن) (۳ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دألیجه عطا با اسب بنتانیش موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب جاستین فای و پیمان قوللار عطا با اسب لایتان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های نژاد  تروبرد (کلاس ۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب بندایان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نورمحمد بهادر با اسب اس ای فرمول و امین محمدی با اسب هج شن کسب کردند.
(۱۵:۳۰) در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۳) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تاوانورا موفق به کسب مقام اول شد و عبدالحلیم قبادی با اسب بابوی و کمال دألیجه عطا با اسب من بولت به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۶:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس ۴) (۳+ ساله) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب اف ۱۴اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب ریوکومو دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب بتو۲ مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۴۵) در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس maiden) (۳+ ساله) به مسافت  ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آرمین آق آتابای با اسب عروس گنبد مقام اول این دور را کسب کرد، مهرداد خوجملی با اسب سالارخان و امین محمدی با اسب گلدن آی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۳۰) در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد (کلاس ۲) (۳+ ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که کمال دلیجه عطا با اسب هج کروز مقام اول این دور را کسب کرد، یاسر جرجانی با اسب ریوسانگ و سراج الدین اندروا با اسب واویلا عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

photo 2020 01 31 17 26 24 300x200 - روز دوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستان ۹۸ برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار

کمال دلیجه عطا چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: تاج دشت ناز – نور آی

دور دوم: بست مارال – سرجان

دور سوم: —

دور چهارم: استینگر

دور پنجم: داغ مایا

دور ششم: —-

دور هفتم: —-

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار، پاییز و زمستان با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می‌شود.

 گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۹

۱۱ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

68879

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک