روز جهانی دوچرخه در ترکمنستان برگزار شدتورکمن نیوز: روز جهانی دوچرخه در ترکمنستان با حضور رئیس جمهور، اعضای کابینه، دیپلمات‌های مقیم در «عشق آباد»، نمایندگان مجلس و رؤسای نهادهای دولتی مختلف برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس در بیشکک، مراسم ورزشی به مناسبت روز جهانی دوچرخه در پایتخت ترکمنستان با حضور هزاران شهروند این کشور برگزار شد.

در این مراسم «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان، اعضای کابینه، دیپلمات‌های مقیم در «عشق آباد»، نمایندگان مجلس، رؤسای نهادهای دولتی مختلف، سازمان‌های اجتماعی، دانشجویان و غیره شرکت کردند.

همچنین بردی محمداف به مناسبت روز بین‌المللی دوچرخه پیام رسمی به شهروندان این کشور منتشر کرد و همه را به فعالیت های ورزشی دعوت کرد.

در این پیام آمده است: روز بین‌المللی دوچرخه رسالت گسترش ارزش‌ها مانند صلح، سلامت بدنی و شادابی را به ارمغان آورده است و فرصت‌های زیادی برای توسعه ورزش را ایجاد می‌کند.

امسال تحت شعار «ترکمنستان- توسعه وطن» ما جشن بین‌المللی دوچرخه را برگزار کردیم.

روز جهانی دوچرخه در ترکمنستان برگزار شد

چرا دوچرخه را ارج نهیم؟

دوچرخه وسیلۀ نقلیه‌ای ساده، ارزان، قابل اتکا، غیرآلاینده و متناسب با محیط زیست است دوچرخه می‌تواند وسیله‌ای برای توسعه باشد و علاوه بر حمل و نقل، می‌تواند روشی برای دسترسی به آموزش، ورزش و خدمات درمانی محسوب گردد.

دوچرخه نمادی برای حمل و نقل پایدار است و همینطور پیام مثبتی است برای تقویت و رشد مصرف و تولید پایدار و همچنین اثری مثبت بر اقلیم دارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۶

۱۶ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54722

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک