انتخابیه غرب گلستان 300x300 - روزشمار انتخابات در حوزه غرب گلستان؛ آرامش پیش از طوفانترکمن نیوز: قریب پنج روز از اعلام نتایج اولیه رسیدگی به اعتراض کاندیداهای پشت خط مانده می گذرد و در این مدت تمامی حوزه های استان شاهد تایید صلاحیت چهره های شاخص و بعضا گمنام برای ورود رسمی به انتخابات یازدهم بودند.
در حوزه غرب گلستان شامل بندرترکمن، کردکوی، بندرگز و کوموش تپه نتیجه انتخابات دور گذشته یکی از دلایل اصلی تعدد ثبت نام کنندگان در صحنه فعلی بشمار می رود. آن زمان رامین نورقلی پور نماینده کنونی نسبت به کاندیداهای شاخص ورود دیر هنگامی به عرصه داشت، اما رد صلاحیت چهره های شاخص جریان را به نفع وی برگرداند و همه چیز آنگونه پیش رفت که می خواست.
در این بین پیوستن طیف نازمحمد ولی پور به کادر انتخاباتی نورقلی پور وزنه را کاملا به نفع نماینده مجلس دهم سنگین کرد، به نحوی که از بدو استارت دورنهایی رقابت ها، نفرات کادر نورقلی پور از نظر تجربه و توانمندی بر حریف نامدارش می چربید.
یکی از نکات حائز اهمیت که پیروزی نورقلی پور را رقم زد، رد صلاحیت دو چهره شاخص آن زمان یعنی مهران شکیبایی و قورباندوردی قورلی زاده محتمل ترین شانس های پیروزی بود که هر دو در میانه راه رد صلاحیت شدند. شکیبایی که امید چندانی به بازگشت نداشت در بدو امر به نورقلی پور پیوست و سهم مهمی در برد به دست آمده ایفا نمود.
با این حال تنی چند از رد صلاحیت شدگان مانند حسین جعفری چوگان و قورلی زاده در سه شنبه پایانی به نورقلی پور پیوستند. سخنرانی نورقلی پور طی شامگاه آن روز در بلوار شهید آرخی برگزار گردید و در حالی که جمعیت حاضر متتظر پیوستن قورلی زاده به کادر سخنرانی بودند، وی حدود ساعت ۱۱ شب به جمع حاضر پیوست و بخشی از جمعیت سخنرانی وی را اصلا نشنیدند.
اکنون می رود که وقایع گذشته به نحوی متفاوت تر تکرار شود‌. در انتخابات امسال تعداد کاندیداها نسبت به دور دهم بسیار زیاد بوده و آنچه که روی کاغذ دیده می شود حاکی از پیش بینی شکست هر نوع اجماع احتمالی در این خصوص می باشد. دقیقا یک هفته دیگر موعد رسمی تبلیغات استارت می خورد و فعالان این سوال را به میان می کشند که طیف ولی پور و قورلی زاده سرانجام چه تصمیمی خواهند گرفت.
آیا آنها این بار نیز سیاست قبلی را در پیش خواهند گرفت و یا به حمایت از چهره شناخته شده تر خواهند پرداخت.
دیگر امید چندانی به تایید کاندیداهای باقیمانده نمی رود و زمان کمتر و کمتر خواهد شد. یک فعال منتسب به گروه ولی پور می گوید: ما در انتخابات دهم تنها دو گزینه بومی در لیست داشتیم و انتخاب سخت نبود، ولی این بار کاندیداها با گرایشات مختلف در میدان حاضر هستند و مردم از ما انتظار دارند به نقش سازنده خود عمل نماییم. هر چند که انتخابات با نبود ما نیز اتفاق خواهد افتاد.

✍️ طاهر جانی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۱۷ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69239

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک