چندیر جرگلان 1 300x205 - رودخانه چندیر جرگلان 20 پل 50 میلیارد ریالی نیاز دارد+عکسرازوجرگلان– ترکمن نیوز: بخشدار جرگلان از نیاز به ساخت بیست پل در مسیر رودخانه چندیر جرگلان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ پولاد نجاهی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهارداشت: در بارندگی و سیلاب ها بعد از فرو ریختن و تخریب منازل، زمین های زراعی و سایر خسارات، نبود پل برای عبور و مرور بزرگترین مشکل اهالی جرگلان است.

وی ادامه داد: با بارندگی ها آب رودخانه چندیر افزایش پیدا می کند و زندگی مردم جرگلان را دچار مختل اساسی کرده و ما مجبوریم بخش اعظم تمرکز ها را برای پیدا کردن راهی برای عبور و مرور بگذرانیم.

وی افزود: در حال حاضر روستاهای بالای دو هزار نفر مانند گرکز , دویدخ و یکه سعود بالا و قره پالچق و قزل بخش اعظم جمعیت در طرف دیگر رودخانه هستند و از یکه سعود مرکز بخش تا آیری قایه آخرین روستای جرگلان پل ندارند که در حدود ۲۰ پل ۵۰ میلیارد ریالی، جمعا اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال نیاز هست تا عبور مرور در این شهرستان به حالت عادی واقع گردد.

بخشدار جرگلان افزود: تاکنون تصمیمی و تصویبی برای احداث این پل ها در جرگلان در نظر گرفته نشده است و در حال حاضر که با سیلاب گرفتار هستیم در ۴ نقطه رودخانه چندیر از جمله در روستاهای یکه سعود، گرکز، کلیوپنجه و قارا پالچیق برای تسهیل عبور و مرور اهالی گلو گذاری شد که در مقابل سیلاب شدیدتر چندان مقاومتی ندارد.

گزارش از : ص. رحیمی

خبرنگار ترکمن نیوز در خراسان شمالی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۹

۱۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50332

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک