رودخانه های گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با ابراز نگرانی از محدودیت ذخایر استان به سبب خشکسالی گفت که آورد امسال رودخانه های منطقه نسبت به سال آبی گذشته بین ۴۰ تا ۵۰ درصد و نسبت به دوره درازمدت بین ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  علی نظری در گزارشی از وضعیت منابع آبی استان گلستان به ایرنا اظهار داشت: میزان بارندگی سال آبی جاری گلستان نسبت به سال آبی گذشته ۸ درصد افزایش و نسبت به درازمدت هفت درصد کاهش را نشان می دهد.
سال آبی از ابتدای مهر آغاز و شهریورماه بعدی پایان می یابد.
بارش سالانه گلستان در شرایط مطلوب بین ۱۸۰ تا ۸۵۰ میلی متر درسه اقلیم خشک – نیمه خشک، خزری و کوهستانی متغیر است که حاصل آن ۲۷۰۰ کیلومتر طول رودخانه های استان است.
برخی کارشناسان گلستان را جزء چهار استان نخست کشور در بحث بحران آب دانسته و گفته اند که براساس نقشه های ماهواره ای پدیده خشکسالی مهمان ۳۰ سال آینده استان خواهد بود.
گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم آب و هوایی کره خاکی طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در ۳۰ شهر و حدود یکهزار و ۷۵ روستا دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۴

۰۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36180

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک