مدیرعامل شرکت اسب ترکمن:

مدیرعامل شرکت اسب ترکمناخبار اجتماعیتورکمن نیوز مدیرعامل شرکت تعاونی تولید اسب اصیل ترکمن با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز منتسب به رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: روح اخلاق و جوانمردی حاکم بر ورزش با این سخنان آسیب‌دیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، عبدالجلیل غیادی اظهار کرد: روح اخلاق و جوانمردی حاکم بر ورزش و روح برادری و دوستی در جامعه ورزش ما به‌خصوص ورزش سوارکاری جریحه‌دار شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه صنعت اسب و سوارکاری خراسان شمالی درحالی‌که از صحبت‌های منتسب به رئیس فدراسیون بسیار گلایه‌مند بود، گفت: قلب اخلاق جامعه سوارکاری زخمی شده و به درد آمده است. چطور می‌شود، شخصی که در مقام ریاست یک فدراسیون ورزشی حضور دارد، به خود اجازه توهین به مردمان یک قوم در کشور را می‌دهد؟

پرورش‌دهنده‌ نمونه اسب خراسان‌شمالی در ادامه اظهار کرد: اخیراً یک فایل صوتی منتسب به رئیس فدراسیون سوارکاری منتشرشده که خلیلی در آن الفاظی را به‌کار می‌برد، که انسان دچار شرمندگی می‌شود.

وی افزود: آیا به‌کار بردن واژه‌هایی مثل “سرکش” که او برای مربیان و مهتران ترکمن به‌کاربرده است، صحیح است؟ آیا به‌کار بردن “واژه پیژامه به‌پا” برای مربیان ترکمن درشان این قشر زحمت‌کش است؟

غیادی در انتها به ابعاد دیگری از این توهین‌ها اشاره کرد و گفت: چگونه فردی به خودش اجازه می‌دهد که درباره هم‌وطنان خود این‌گونه سخن بگوید؟ چگونه این آقا می‌گوید «مربیان و ورزشکارانی که در زندگی خود ۵ میلیون تومان را ندیده‌اند، اگر جایزه‌های چند صد میلیونی را در مسابقات بین‌المللی برنده شوند، چون فرهنگ هزینه کرد صحیح آن را ندارند. به‌ناچار به دام اعتیاد گرفتار می‌شوند»!

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۷

۱۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47959

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک