میرضیایف 1 300x198 - رنگ‌بندی شهرهای ازبکستان بر اساس شرایط بهداشتی و شیوع کروناترکمن نیوز: هر شهر و ناحیه ازبکستان با توجه به وضعیت بهدشتی و اپیدمی آن به مناطق «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم‌بندی می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   هر شهر و ناحیه ازبکستان با توجه به وضعیت بهدشتی و اپیدمی آن به مناطق «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم‌بندی می شود.

«شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در نشستی ویدئویی موضوع تقسیم بندی مناطق و کاهش اقدامات قرنطینه را بررسی کرد.

وی دستور داد ضمن کاهش اقدامات قرنطینه برای هر منطقه و شهر سطح و وضعیت خطر اعلام شود.

بر اساس این دستور با توجه به وضعیت بهداشتی – اپیدمی که بر اساس مشخصات دقیق مانند تعداد بیماران و سیر معالجه، ناحیه و شهرها به مناطق «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم بندی شوند.

وزارت بهداشت موظف شده با همکاری استانداری‌های این کشور درجه قرنطینه را در هر ناحیه و شهر تشخیص و سطح قرنطینه را متناسب با وضعیت به طور سریع تغییر دهد.

میرضیایف هم‌چنین تاکید کرد: خطر کرونا هنوز به طور کامل از بین نرفته است. در این میان با بهبود وضعیت اپیدمی به کاهش محدودیت ادامه می‌دهیم و اگر وضعیت وخیم‌تر شود، اقدامات قرنطینه را احیا می‌کنیم.

بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به کرونا در ازبکستان به ۲۲۱۷ نفر رسیده است و تا امروز در این کشور ۱۵۰۱ نفر از کرونا بهبود یافتند و ۱۰ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۸

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74696

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک