رفع کمبود آب شرب در ۲۰ روستای نوار مرزی گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس گفت: کمبود آب شرب ۲۰ روستای مجتمع نوار مرز شهرستان گنبدکاووس در کمتر از ۲۴ ساعت رفع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، حسن فدایی در جمع خبرنگاران با اشاره به جبران کمبود آب در نوار مرزی اظهار داشت: با توجه به شکستگی ایجاد شده به علت فرسودگی در لوله سایز ۳۰۰ خط انتقال مجتمع نوار مرز که منجر به کمبود آب شرب ۲۰ روستای این مجتمع شده بود با تلاش اکیپ مدیریت امور آب و فاضلاب روستایی این شهرستان در کمتر از ۲۴ ساعت مشکل مرتفع و آب شرب ۳۱۰۰ مشترک این روستاها وصل شد.

وی اظهار کرد: در زمان ترمیم شکستگی خط انتقال روستاهای این مجتمع از طریق مخازن ذخیره ۵۰۰ مترمکعبی چپرقویمه، ۵۰۰ مترمکعبی کال ماسان، ۱۰۰۰ مترمکعبی یل دیرک و ۵۰۰ مترمکعبی داشلی برون تامین آب می‌شدند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس افزود: برای جبران کمبود آب شرب در این ۲۰ روستای نوار مرزی این شهرستان ۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار داشت: تامین منابع آبی جدید و بهسازی شبکه های فرسوده آب مناطق روستایی نیازمند اعتبارات ویژه ملی است که باید با جدیت پیگیری شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان گنبدکاووس همچنین مدیریت مصرف آب را از نکات ضروری در استفاده بهینه از منابع موجود دانست و یادآور شد: بحران آب در کشور جدی است و یکی از راهکارهای مهم برای رفع این بحران مدیریت مصرف است که باید فرهنگ سازی شود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۹

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38761

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک