ترکمن نیوز
تاریخ : امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

فرماندار ویژه گنبدکاووس؛

گنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس باسخت و دشوار دانستن شرایط فعلی آموزش و پرورش از حیث کمبود برخی تجهیزات، فضای آموزشی و نیروی انسانی، خاطرنشان کرد: رفع این کمبودها نیازمند مشارکت همگانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها است.

Farmandari G 27Az 300x182 - رفع کمبودهای آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همگانی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: اگرچه مسائل و مشکلات اشاره شده به دلیل مشکلات اقتصادی کشور، مبتلابه بیشتر شهرهای کشور است اما باید از ظرفیت‌های موجود برای رفع آن استفاده کرد.
وی، خانواده‌ها، خیرین، بنیادها و بانک‌ها را از جمله ظرفیت‌های موجود برای مشارکت در کاهش مشکلات نظام آموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش نیز بایستی زمینه مشارکت و استفاده بیشتر از این ظرفیت‌ها را فراهم کند.
عبدالقدیر کریمی با اشاره به اعلام آمادگی چند ماه پیش یکی از خیرین برای احداث مجتمع آموزشی در شهر گنبدکاووس، اضافه کرد: قرار بود زمین مورد نیاز برای احداث این فضای آموزشی پس از تصویب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در اختیار این خیر گذاشته شود که متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است.
وی، نظارت جدی و مستمر بر توزیع متمرکز تغذیه مدارس برای حفظ سلامت دانش آموزان و توسعه فضای سبز در مدارس گنبدکاووس را مهم دانست و تصریح کرد: بسیاری از مدارس ما بویژه درمناطق روستایی فضای مناسب برای توسعه فضای سبز دارند که بایستی آموزش و پرورش برنامه ریزی لازم برای کاشت نهال با مشارکت منابع طبیعی و شهرداری و مراقبت از آن توسط دانش آموزان انجام دهد.
فرماندار ویژه گنبدکاووس از وضعیت فضای سبز درمناطق روستایی گنبدکاووس نیز انتقاد کرد و گفت: بااینکه در بسیاری از روستاهای این شهرستان ظرفیت کاشت چند نهال درحیاط منزل یا حاشیه معابر آن وجود دارد اما به این مقوله کم توجهی می‌شود که باید شوراها و دهیاران روستایی دراین حوزه وارد شوند.
کریمی همچنین برلزوم فعال شدن کارگروه‌های زیرمجموعه شورای آموزش و پرورش این شهرستان و برگزاری مراسم بزرگداشت هفته شورای آموزش و پرورش (۲۰ تا ۲۷ دیماه) در بخش مرزی داشلی‌برون تاکید کرد و گفت: تلاش‌های نهضت سوادآموزی در برگزاری کلاس‌های سواد آموزی نیز قابل تقدیر است.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین جلسه با بر بررسی مصوبات جلسه قبل، به برخی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش بویژه درمقطع متوسطه اشاره کرد و گفت: کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی درسال تحصیلی آینده از جمله این مشکلات است.
فرج الله رزاقی افزود: درمقطع متوسطه دوره اول و دوم و برای سال تحصیلی آینده باتوجه به افزایش ۳۶۲۰ نفری جمعیت دانش آموزی، تعداد ۱۳۰ کلاس درس و ۴۲۲ نیروی انسانی (دبیر) کمبود داریم که باید برای آن چاره اندیشی شود.
وی گفت: برخی از این کمبودها باید با استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی و بخشی با دو نوبته کردن مدارس فعلی رفع شود اما برای رفع کمبود نیروی انسانی با توجه به بازنشسته شدن برخی همکاران، باید چاره اندیشی شود.
فرج الله رزاقی، تعداد فعلی دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول و دوم گنبدکاووس را ۲۳ هزارو ۷۲۲ نفر اعلام کرد و افزود: درسال آینده که پایه ۱۲ تحصیلی از نظام فعلی تعلیم و تربیت مستقر و پایه پیش دانشگاهی حذف می شود، ۳۶۲۰ نفر به جمعیت فعلی اضافه می شود.
وی در خصوص توسعه فضای سبز مدارس گفت: برای توسعه فضای سبز مدارس که ظرفیت خوبی در این حوزه دارند، رایزنی هایی با منابع طبیعی و شهرداری در خصوص تامین نهال مورد نیاز شده است.
فرج الله رزاقی پیشنهاد کرد: برنامه‌های هفته بزرگداشت شورای آموزش و پرورش (۲۰ تا ۲۷ دی) از جمله زنگ شوراها و همایش بزرگداشت این هفته در بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس برگزار شود.
رئیس اداره سواد آموزی گنبدکاووس نیز دراین جلسه با اشاره به سهمیه یک هزارو ۸۲۳ نفری این اداره برای برگزاری کلاس های سواد آموزی درسال جاری و در سه دوره سواد آموزی، تحکیم و انتقال و نیز افغان‌ها، گفت: با همکاری ادارات و نهادها بویژه شوراها و دهیاران روستایی یک هزارو ۸۶۴ نفر جذب کلاس های سواد آموزی شدند که ۴۱ نفر بیش از حجم ابلاغی است.
حاجی قربان شیری قابوس با اشاره به ثبت نام از یکصد نفر از سوادآموزان دوره انتقال برای آموزش رایانه در گنبدکاووس و آغاز برنامه های آموزشی آنان در آینده نزدیک، گفت: این برنامه برای نخستین بار در حال اجراست و شهرستان گنبدکاووس به عنوان پایلوت اجرای آن در استان گلستان انتخاب شده است.
وی افزود: علاوه بر فعالیت های آموزشی، برخی فعالیت‌های مکمل برای سواد آموزان از جمله خواندن با خانواده به تعداد ۳۶۰ نفر در دوره سوادآموزی، حلقه های کتابخوانی به تعداد ۲۴۰ نفر برای دور انتقال و مسابقه انشا نویسی به مناسبت هفت دی سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی در بین سوادآموزان دوره انتقال برای ۵۰۰ نفر برگزار شد.
وی همچنین برضرورت انتقال دو مرکز یادگیری دولتی به بخش غیردولتی در روستاهای آق آباد و کرند این شهرستان تا سال آینده تاکید کرد و گفت: این اقدام با هدف ارتقای سطح کیفی آموزش‌های سوادآموزی انجام می‌شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و آموزش و پرورش آن حدود ۷۰ هزار دانش آموز دارد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

“هفته یازدهم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزا...

اعتراض نماینده مردم، امام جمعه شهرستان و مسئولین گنبدکاووس به سفر...

هیچ کس از گرانی بزرگ‌ترین مشکل این روزهای مردم ایران نپرسید!...

زمان بازی بعدی تیم ملی در جام ملت‌ها...

باختی دیگر برای شهرداری گنبدکاووس در هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال...

کارخانه شورابه ید گلستان در شهرستان آق قلا افتتاح شد...

اولویت مشترک من و نماینده دانشکده علوم پزشکی است+فیلم...

بررسی ویژگی‌ها و کاربرد موجودات خیالی “دیو” در افسانه...

پرستار گلستانی نمونه کشوری شد

مسوولان دلسوزانه در حوزه گردشگری گلستان عمل کنند...

به جای پوشک از این روش استفاده کنید!

طرز تهیه کاپ کیک ( کیک فنجانی ) بدون فر...

برپایی نخستین کاروان سلامت با عنوان ۴۰ سال ۴۰ کاروان در گلستان...

پایان هفته در گلستان بارانی است

سرشماری سربازان ذخیره ترکمنستان برای مقابله با تهدیدات امنیتی...

اعتراض قرجه طیار نماینده مردم گنبد به رئیس جمهور در آغاز جلسه شور...

دولت پول خرید تضمینی محصولات کشاورزان را به‌ تاخیر نیندازد...

ایجاد بندر خشک اینچه‌برون از اولویت‌های مهم کشور است...

درخواست قرجه طیار از رئیس جمهور برای ایجاد دانشکده علوم پزشکی در ...

شایسته سالاری از شعارهای اساسی رئیس جمهور در دوران انتخابات بود...

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاين : 16

بازديد امروز : 4654

بازديد ديروز : 13556

بازديد اين هفته : 91890

بازديد اين ماه : 585110

بازديد کل : 1161715

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا