فرماندار ترکمن در دومین جلسه شورای اداری شهرستان:

فرماندار ترکمن در دومین جلسه شورای اداری شهرستانتورکمن نیوز: فرماندار ترکمن در دومین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: بررسی و رفع مشکلات خسارت دیدگان سیل اخیر اعم از اراضی کشاورزی و منازل مسکونی در اولویت کار ماست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان که صبح امروز یکشنبه ۲۶ خرداد با حضور سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد، در خصوص بررسی مسائل و مشکلات خسارت دیدگان سیل اظهار کرد: در حوزه جهادکشاورزی اقداماتی در این راستا صورت گرفته و ۲۸۵۰ هکتار پرونده سازی شده و قریب به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه صورت گرفته که ۵۰درصد آن پرداخت شده و نیازمند اقدامات سریع تری است تا کشاورزان ما بتوانند به این منابع دستیابی داشته باشند و برای کشت های بعد آمادگی لازم را داشته باشند.
وی در خصوص منازل خسارت دیده افزود: در بارندگی و سیل اخیر حدود ۸۰۰ ساختمان در شهر و روستای شهرستان خسارت دیده بود که طبق گزارش بنیاد مسکن، برخی از این ساختمان ها در حال احداث هستند و بعضی دیگر که نیازمند تعمیر و نوسازی هستند اقدامات نوسازی درحال انجام است.
فرماندار افزود: مشکلاتی در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی داریم که مقرر شد جلسه ای با روسای بانک ها برگزار شود تا شهروندان ما بتوانند به سهولت از این تسهیلات استفاده کنند و امورات خود را پیش ببرند.
هیوه چی در خصوص مساله کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: مدیران و روسای ادارات به همراه کارکنان از کتابخانه عمومی شهرستان بازدید و در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی کمک کنند تا این فرهنگ در جامعه بخصوص در میان نسل جوان و نوجوان که آینده سازان ما هستند نهادینه شود.
وی همچنین با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و تعطیلی بخشی از اماکن آموزشی و فرهنگی تاکید کرد مدیران این دستگاه ها در حفظ و حراست از اموال دولتی با نصب دوربین ها و گذاشتن مراقب و پایش از اموال دولتی تلاش کنند به درستی حراست از این اموال صورت گیرد تا دچار آسیب نشویم.
در این جلسه که با محوریت هفته قوه قضائیه و موضوع انتخابات برگزار شد حمیدرضا چوبداری سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بر همکاری و پشتیبانی دستگاه ها در ایام انتخابات تاکید کرد و از آن ها خواست از پاره ای از مسائل و موضوعات انتخابات پیش رو آگاهی داشته باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۷

۲۶ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55428

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک