اخبار گلستانتورکمن نیوز وزیر نیرو در سفری یک روزه به استان گلستان چند طرح در حوزه تولید و انتقال برق و نیز شیرین سازی آب و زه کشی اراضی را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران؛ وزیر نیرو امروز برای افتتاح چند طرح در حوزه برق و آب میهمان استان گلستان بود.

از جمله این طرح ها افتتاح بزرگترین آب شیرین کن شمال کشور با قابلیت تامین آب شرب شهر‌های بندر ترکمن و گمیشان و روستا‌های هم جوار با ظرفیت تولید ۷ هزار و ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز بود.

این طرح با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با سرمایه ای افزون بر ۳۲میلیارد تومان توسط بخش خصوصی علاوه بر تامین آب شرب ۲ شهر بندرترکمن و گمیشان امکان تامین آب روستاهای مسیر را نیز فراهم می کند.

رضا اردکانیان در مراسم افتتاح این طرح از اختصاص اعتبار در حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های شیرین‌سازی آب در کشور خبر داد.

طرح ارتقاء واحدهای یک و ۲ نیروگاه علی آباد کتول به فناوری MAP2B طرح دیگری بود که با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

این طرح با اعتبار ۱۸ میلیون یورو برای افزایش ۴۲ مگاواتی تولید برق و کاهش خاموشی ها اجرا شد.

وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح گفت: در تلاشیم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا پایان برنامه ششم تولید برق خورشیدی را به ۵۰۰۰مگاوات برسانیم

وی افزود: ما سعی میکنیم تا ۲۰۰۰۰ مگاوات به ظرفیت برق کشور در طول برنامه ششم اضافه کنیم و راندمان بهره برداری از نیروگاه ها را افزایش دهیم.

طرحهای دیگری که امروز افتتاح شد، پروژه بهره برداری از ایستگاه ۶۳/۲۰کیلوولت GIS گنبدکاووس ۴ با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال، پروژه بهره برداری از خط ۶۳ کیلوولت کابلی و هوایی تغذیه کننده گنبدکاووس ۴ با اعتبار ۹۲ میلیارد ریال و پروژه بهره برداری از ۲دستگاه فیدر ۶۳کیلوولت ایستگاه انتقال ۲۳۰کیلوولت فجر گنبدکاووس با اعتبار ۵۰میلیارد ریال بود که امروز توسط وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو همچنین امروز از سد در حال ساخت نرماب مینودشت نیز بازدید کرد این سد به عنوان بزرگترین سد استان سال آینده آب گیری خواهد شد.

 

 

 

گردآوری گروه خبری تورکمن نیوز

منبع: iribnews.ir

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۵

۱۲ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30699

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک