رایزنی برای انتخاب استاندار بومی ادامه دارد/انتخاب استاندار گلستان از لیست مجمع نمایندگانگلستانتورکمن نیوز:  نماینده مردم بندرترکمن در مجلس گفت: انتخاب استاندار گلستان از لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان منتفی نشده و رایزنی‌ برای انتخاب استاندار بومی ادامه دارد و به توفیقاتی رسیدیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رامین نورقلی پور در گفتگو با مهر اظهار کرد: اینکه بیان شده انتخاب استاندار گلستان از لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان منتفی شده صحت ندارد و آنرا تکذیب می‌کنم.

وی افزود: ممکن است با وزارت کشور برای انتخاب یک یا دو نفر از اعضای این لیست به توافق نرسیده باشیم اما امکان دارد این توافق در روزهای آینده به وجود آید.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به توافق نرسیدن در مورد یک یا دو گزینه به این مفهوم نیست که کل لیست منتفی شده باشد و معرفی شدگان از مدنظر دولت دور باشند.

وی اضافه کرد: با قدرت پیگیر هستیم که استاندار آینده گلستان بومی و از لیست مجمع نمایندگان باشد.

نورقلی پور تصریح کرد: در روزهای اخیر رایزنی‌هایی با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور انجام شده تا نظر دولت را به این سمت پیش ببریم که استاندار آینده گلستان بومی و از لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان انتخاب شود و در این راه به توفیقاتی هم دست پیدا کرده‌ایم.

شایان ذکر است؛ سید مناف هاشمی استاندار پیشین گلستان به دلیل عدم حضور در شرایط بحرانی سیل اواخر سال ۹۷ برکنار شد و سه ماه سرپرستی استانداری گلستان بر عهده میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان سپرده شده است و اوایل اردیبهشت ماه مجمع نمایندگان گلستان با امضاء ۶ نفر از هفت نماینده استان گلستان در مجلس شورای اسلامی پنج گزینه را برای انتخاب استاندار به وزارت کشور معرفی کرد.

محمود سالاری فرماندار فعلی رامیان، یغمور قلی زاده سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده مردم مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه در دوره سوم مجلس، محمدرضا صالحی استاندار اسبق خراسان شمالی، سیدعبدالله میراکبری از مدیران سازمان تأمین اجتماعی کشور و میرمحمد غراوی سرپرست فعلی استانداری و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سابق گلستان از گزینه‌های پیشنهادی مجمع نمایندگان گلستان به وزارت کشور بودند.

پس از آن هم آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان در خصوص انتصاب استانداری بومی برای گلستان با وزیر کشور مکاتبه کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۲

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54358

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک