رایزنی ایران و سازمان ملل برسر توسعه همکاری ماهواره ایبین الملل-ترکمن نیوز:  محمدجواد آذری جهرمی، وزیرارتباطات، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران و رامین نورقلی‌پور، نماینده مجلس شورای اسلامی با «سیمونتا دی پیپو» مدیردفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد در وین دیدار و درباره تعمیق همکاریهای ماهواره ای با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در این دیدار وزیرارتباطات اذعان داشت: ایران متأسفانه با بلایای مختلف طبیعی مواجه‌ است، که‌ سیل‌ اخیر یکی‌ از مهمترین آنهاست.

آذری جهرمی افزود: ایران یکی از مراکز منطقه‌ای اطلاعات فضا-پایه برای مدیریت بلایا و پاسخ اضطراری است و از همکاریهای ارائه‌شده از سوی دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد در خصوص‌واقعه سیل اخیر تشکر و خواهان تعمیق و گسترش این همکاری است.

«دی‌پیپو» مدیر دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد نیز در این دیدار ضمن توضیح ساختار و کارکرد دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد، بیان کرد: درخصوص همکاری در حوزه کاربردهای فضایی و حقوق فضا، از پیشنهادات ایران استقبال می‌کند و تلاش خواهد کرد تا بر اساس برنامه‌ای که برای همکاری از سوی ایران پیشنهاد خواهد شد، ظرفیتهای یونوسا را برای پیشبرد و گسترش همکاری ها به کارگیرد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۴۰

۲۴ فروردین ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک