راه اندازی ۱۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: امسال تاکنون ۱۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان گلستان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و فعال است و این اقامتگاه‌ها تا پایان سال به ۲۰۰ بوم‌گردی افزایش می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ ابراهیم کریمی در مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی تورنگ روستای ده‌چناشک شهرستان مینودشت با حضور استاندار گلستان اظهارداشت: در استان گلستان ۱۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی فعالیت دارد که از این تعداد ۱۳ اقامتگاه در شهرستان مینودشت فعال است. این اقامتگاه سومین اقامتگاه بوم گردی در روستای ده چناشک است.

وی افزود: این اقامتگاه دارای ۸ اتاق اسکان با همه امکانات موردنظر برای بوم‌گردی و جذب گردشگر بوده و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که ۱۰۰ میلیون تومان آن تسهیلات بانکی و بقیه سهم آورده سرمایه‌گذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان داشت: بیشترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان گلستان در شهرستان‌های کلاله،گالیکش و مینودشت واقع شده و بیش از ۶۰ متقاضی ایجاد چنین بوم‌گردی در شهرستان مینودشت در مرحله اخذ موافقت اصولی و یا دریافت تسهیلات بانکی هستند.

وی ادامه داد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی علاوه بر ایجاد درآمد اقتصادی برای روستائیان سبب بازگشت روستائیان به زادگاه خود، جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها و اشتغالزایی می‌شود.

کریمی گفت: خوشبختانه بوم‌گردی در روستاها به صورت یک فرهنگ درآمده و در حال نهادینه شدن است و با توجه به ظرفیت خوب استان گلستان در حوزه گردشگری بتوانیم این اقامتگاه‌ها را گسترش دهیم.

سید مناف هاشمی استاندار گلستان هم در این مراسم اظهارداشت: گردشگری در استان گلستان به عنوان یک قطب بزرگ درآمده و جایگاه واقعی خود را پیدا کرده است. امید داریم در سال های آینده گلستان یک مقصد گردشگری برای مسافرین و گردشگران داخلی و خارجی شود.

وی افزود: در یک سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان گلستان مورد بهره‌برداری قرار  گرفته که نشان‌دهنده این است که این استان علاوه بر ظرفیت کشاورزی،صنعتی و معدنی می‌تواند در حوزه گردشگری نیز در راستای اشتغال و معیشت مردم تاثیر داشته باشد./تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۷

۰۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46301

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک