راه اندازی کشتارگاه صنعتی در شهرستان گنبدکاووسگنبدکاووس– ترکمن نیوز- فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به اینکه کشتارگاه صنعتی در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود، گفت: نظارت بر محصولات بهداشتی دام و ذبح آن از ضروریات در این ایام است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و اتخاذ تدابیر بهداشتی در ایام عید قربان اظهار داشت: مدیریت و برخورد با مسئله بهداشتی و بهداشت محیط برای سلامتی شهروندان در ایام عید قربان از ضروریات است و نظارت بر این موضوعات در این ایام بیشتر خواهد بود.

وی افزود: برای اطمینان از سلامت ذبح و دام و نظارت بر بهداشت محیط و سلامت عرضه محصولات دوره‌های آموزشی لازم برای دست‌اندرکاران و کارکنان کشتارگاه ها انجام شده تا در این زمان که برخی بیماری های دام شیوع پیدا کرده, بتوانیم سلامت شهروندان را تضمین کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در یک‌سال گذشته, برای تبدیل کشتارگاه سنتی به صنعتی و استفاده بیشتر از ظرفیت این کشتارگاه در کنار تضمین کامل سلامت مردم, سرمایه‌گذاری برای این کار آغاز کرده و مجوز لازم اخذ شد.

وی یادآور شد: با توجه به محیط کشتارگاه, برای فعالیت جدید و ایجاد کشتارگاه صنعتی قرار شد تا کشتارگاه فعلی گنبدکاووس در زمان ساخت‌و‌ساز و تبدیل کشتارگاه به صنعتی شدن به کشتارگاه آزادشهر منتقل شود.

کریمی تاکید کرد: تجهیزات و امکانات لازم برای کشتارگاه آزادشهر با توجه به محدودیت آن برای ارائه خدمات بهتر منتقل شد و در این مدت ۲ مرحله مناقصه برای اجرای طرح جدید کشتارگاه صنعتی گنبدکاووس برگزار شد.

وی گفت: متاسفانه سرمایه‌گذار مورد نظر و دیگر سرمایه‌گذاران در این حوزه اعلام آمادگی نکرده و در حال حاضر کشتارگاه گنبد کاووس بلاتکلیف رها شده و در تلاش هستیم تا تدابیری برای تعیین تکلیف آن انجام دهیم.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۴

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32823

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک