فرودگاه کلاله,راه اندازی پرواز,ششمین بارکلاله-ترکمن نیوز-  با نشستن هواپیمای برجامی آی تی ار ۷۲ با ۲۲ مسافر و برخواست آن با ۳۶ مسافر از فرودگاه کلاله، پروازهای این فرودگاه برای ششمین بار برقرار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  رامین آذری ظهر امروز در حاشیه مراسم آغاز دوباره پروازهای فرودگاه کلاله در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای ششمین بار پس از افتتاح فرودگاه کلاله در سال ۹۱، پروازهای مسافربری این فرودگاه با نشستن یک فروند هواپیمای پسابرجامی”ای تی آر۷۲″؛  راه‌اندازی شد.

وی افزود: پروازهای فرودگاه کلاله در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در مسیر تهران کلاله و بالعکس انجام می‌شود.

آذری اظهار کرد: فرودگاه کلاله با ۲ هزار و ۲۰۰ مترطول باند، ۴۵ مترعرض دارای سایت اداری، برج مراقبت، سیستم ناوبری، پارکینگ هواپیما، ترمینال مسافری و سایت آتش نشانی است و این فرودگاه امکان نشست و برخاست هواپیما تا فوکر ۱۰۰ را هم دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان تصریح کرد: باتوجه به انجام پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) و استفاده از هواپیمای خریداری شده جدید ای تی آر، امیدواریم مردم شرق استان استقبال خوبی از پروازها داشته باشند.

محمدحمیدی فرماندار کلاله هم در این مراسم اظهار داشت: از استاندار و نماینده مردم که تلاش فراوانی برای راه‌اندازی فرودگاه داشتند، قدردانی می‌کنیم و آمادگی هرگونه همکاری برای پایداری پروازها را داریم و از مسئولان هم درخواست داریم برای برقراری پرواز در مسیرهای مشهد و زاهدان هم تلاش داشته باشند.

وی با تاکید بر صرفه اقتصادی سفرهای هوایی تصریح کرد: امیداوریم با کمک بخش خصوصی مردم و فرهنگ استفاده از حمل و نقل هوایی شاهد استمرار پروازهای دومین فرودگاه گلستان باشیم.

فرماندار کلاله گفت: شرق استان گلستان به اندازه برخی استان‌های کشور جمعیت دارد و باید پروازهای این فرودگاه استمرار داشته باشد و ما از مسئولان کشوری و فرودگاهی می‌خواهیم که این پروازها مستمر داشته باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۱۸

۰۶ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14550

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک