daneshgah 3a 300x225 - راه اندازی ششمین دانشگاه تقریب مذاهب کشور در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: از بهمن ماه امسال دانشگاه تقریب مذاهب در گنبدکاووس فعال شده و دانشجو جذب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیسیون دانشجویی گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به متقاضیان زیادی که این دانشگاه در سطح کشور دارد توانستیم با فعال کردن این دانشگاه در گنبدکاووس از این ظرفیت به عنوان یک برند و امتیاز برای شهرستان استفاده کنیم.

وی افزود: امید داریم تا چند سال آینده ساختمان و فضای آموزشی با استاندارد جهانی و بین‌المللی احداث کنیم تا شان و جایگاه سرانه دانشجویی و فضای آموزشی شهرستان ارتقاء یابد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو بیان داشت: با توجه به شیطنت‌های دشمنان برای اختلاف بین مردم و مسئولان و همچنین سوءاستفاده از ظرفیت جوانان در کشور، در ایام روز دانشجو باید بیشتر مراقب دانشجویان و دشمنی‌های استکبار جهانی بوده و از دانشجویان همراه‌تر و مذهبی برای برگزاری برنامه‌های روز دانشجو استفاده کنیم، در این برنامه ها،شادی و نشاط دانشجویی در نظر گرفته شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه فضای شهرستان چه از لحاظ گروه‌ها و جناح‌ها و چه از لحاظ فضای آموزشی و دانشجویی فضای کاملا مناسب و آرام است و دشمنان خارجی و داخلی تاکنون نتوانستند تنش و حساسیتی با توجه به تنوع اقوام در شهرستان ایجاد کنند که این ناشی از همراهی و مشارکت مردم و نظارت نیروهای انتظامی و امنیتی در شهرستان و همکاری مدیران اجرایی است.

فرهاد شیبک، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: دانشگاه ذخایر فرهنگی کشور محسوب شده و نقش مستقیم در توسعه و پیشرفت شهرستان دارد و به عنوان مرکز خلاقیت و تجمیع صاحب نظران، فرهیختگان و اندیشمندان می‌توانند در حوزه‌های مختلف نقش بسزایی ایفا کند.

وی افزود: در حال حاضر در گنبدکاووس ۹ دانشگاه و مرکز آموزشی با بیش از ۱۵ هزار دانشجو از اقصی نقاط کشور فعال است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.co
منبع:tasnim

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۹

۰۳ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38522

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک