راه اندازی دو مرکزخلاق صنایع دستی و سفال در گنبدکاووساخبار میراث فرهنگی- ترکمن نیوز- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس درشرق گلستان گفت: تا پایان امسال مرکز خلاق صنایع دستی و مرکز تخصصی سفال دراین شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، مریم آق آتابای اظهار کرد: مرکز خلاق صنایع دستی با هدف آموزش به فعالان حوزه صنایع دستی و برای بهبود فرایند تولید و بسته بندی محصولات این بخش درمحل کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی این شهرستان راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و ۵۱۸ هنرمند صنایع دستی در گنبدکاووس فعالیت دارند که راه اندازی مرکز خلاق به کیفیت بخشی تولیدات متناسب با ذائقه بازار کمک می کند.
آق آتابای گفت: فرایند اداری عقد تفاهم نامه میراث فرهنگی با کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی گنبدکاووس درحال انجام است که با نهایی شدن آن، مرکز خلاق صنایع دستی هنرمندان این شهرستان در روزهای آینده راه اندازی و تجهیز می شود.
رییس اداره میراث فرهنگی گنبدکاووس، راه اندازی مرکز تخصصی سفال با توجه به قدمت و ساخت سفال در شهر تاریخی جرجان را از دیگر برنامه های این اداره ذکر کرد و گفت: در کنار این اقدامات، کارگاه تخصصی سوزن دوزی که چندی پیش در این شهرستان راه اندازی شد، تجهیز می شود.
وی گفت: برای اجرای این سه طرح، بودجه لازم پیش بینی شده و انشاالله تا پایان امسال راه اندازی می شود.
آق آتابای به طرح های قابل افتتاح حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایام دهه پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: دو طرح بوم گردی در روستاهای ‘ساری بخش و چای قوشان کوچک’ و یک طرح اقامتی درشهر گنبدکاووس با مجموع سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۶

۱۸ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43351

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک