ایستگاه سیار ثبت احوال کشور در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه تنها ایستگاه سیار ثبت احوال کشور در گنبدکاووس دایر است، گفت: ۶۰ هزار جلد کارت ملی هوشمند در گلستان آماده تحویل بوده که از این تعداد ۱۲ هزار جلد مربوط به گنبدکاووس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  غلامرضا مهماندوست ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال اظهار داشت: تاکنون ۷۸ درصد جمعیت شهرستان گنبدکاووس برای کارت ملی هوشمند اقدام کردند و ۱۹۳ هزارو ۲۴۴ کارت ملی هوشمند به صاحبان خود تحویل شده است.

وی افزود: سیاست سازمان ثبت احوال این است که در آینده کارت ملی هوشمند به جای شناسنامه کاربردی شود و به همین علت تلاش داریم تا همه افراد جامعه از کارت ملی هوشمند برخوردار شوند.

رئیس ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: تنها ایستگاه سیار ثبت احوال کشور در گنبدکاووس مستقر است تا در روستاهای دور به ویژه مرزی حضور یافته و کار ثبت‌نام افراد برای کارت هوشمند ملی را انجام دهد .

وی یادآور شد: اطلاعات ۶ شهرستان از رامیان تا مراوه‌تپه در حوزه ثبت ولادت‌ها و وقایع با اداره ثبت احوال گنبدکاووس است و همه ادارات ثبت احوال در شهرهای مختلف استان توسط سیستم کامپیوتری به یکدیگر دسترسی دارند.

مهماندوست گفت: در حوزه قوانین فرزندخواندگی مشکلات و ضعف‌هایی وجود دارد و باید قوانین ما در این حوزه اصلاح شود تا در آینده برای این کودکان مشکلی پیش نیاید.

رئیس اداره ثبت احوال گنبدکاووس در زمینه ثبت ولادت‌ها, وفات و دیگر وقایع حیاتی تاکید کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۴ هزار و ۲۳۰ ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷٫۴ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در همین مدت ۷۵۸ وفات، یک‌هزار و ۸۰۰ ازدواج و ۳۲۸ مورد طلاق به ثبت رسیده و برای ثبت وقایع حیاتی در زمان مقرر نیاز به همکاری مرکز بهداشت، بیمارستان‌ها و دهیاری‌ها است.

عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: اصل فرزندخواندگی از مجاری رسمی و قانونی مغایرت با قوانین و احکام شرعی ندارد بلکه مسیر نامتعارف و نامناسب آن می‌توانند خانواده‌ها را با آسیب‌ها و تبعات آن مواجه کند.

وی افزود: با توجه به اینکه ثبت آمار در حوزه وقایع حیاتی بسیار حائز اهمیت است و با این‌گونه ثبت‌ها به صورت علمی و پژوهشی و با کمک کارشناسان و متخصصان صورت گیرد و با تحلیل‌های جامع‌تری همراه باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس اظهار داشت: در ثبت وقایع حیاتی باید وفاق، همدلی و همکاری و همچنین ارتقا سطح آگاهی، فرهنگ و اطلاع‌رسانی مردم را مورد توجه قرار داد تا بتوانیم ثبت به موقع، دقیق را داشته باشیم.

وی با اشاره به تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان و سپاهیان امروز در مرکز استان گفت: اقدام با اقتدار نیروی هوا فضا سپاه در مقابله با حمله تروریستی آنها در اهواز و به شهادت رساندن مردم مظلوم و بی دفاع را افتخاری می دانیم و دشمن باید بداند که به قول فرمایشات رهبری زمان زدن و فرار کردن به اتمام رسیده و هرگونه تعرض و حمله دشمن به ایران اسلامی، پاسخ سختی برایش خواهد داشت.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۹

۱۲ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36876

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک