راه اندازی بیمارستان صحرایی در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: بیمارستان صحرایی در ۶ آذر ماه به مدت سه روز توسط بسیج در گنبدکاووس افتتاح و ۱۳۰ نیروی متخصص، فوق تخصص و پزشک به مردم خدمات رایگان ارائه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، حسین معروفی، شامگاه یکشنبه در خصوص اقدامات انجام شده در هفته بسیج در گلستان، اظهار کرد: برنامه های امسال با هشت سرفصل و ۸۵۳ برنامه در سراسر استان گلستان برنامه ریزی شد و ۳۰ برنامه شاخص داشتیم.

وی افزود: اعزام ۴۰ گروه جهادی در ۴۰ منطقه محروم، نشست مشترک ستارگان مساجد و محراب و راه اندازی پویش مردمی «بسیج کوبنده تحریم»، از جمله برنامه‌های هفته بسیج در استان بود.

معروفی به طرح های محرومیت زدایی بسیج اشاره کرد و آن ها را چنین عنوان کرد: افتتاح ۱۶ طرح محرومیت‌زدایی شامل دو خانه عالم، یک غسالخانه، یک کانون فرهنگی، هدایت آب های سطحی، یک مدرسه دو کلاسه و ۱۰ خانه محروم از جمله برنامه‌های هفته بسیج بود که با اعتبار یک میلیارد تومان افتتاح شد.

معروفی در خصوص افتتاح پروژه‌های عمرانی بسیج، گفت: ۲۳ پروژه بسیج که شامل راه اندازی ۱۹ حوزه مقاومت، دو سوله ورزشی ۹ دی و دو سوله ورزشی صالحین بود به بهره برداری رسید.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان همچنین در خصوص همایش«خشکه کاری؛ برنج چالش‌ها و راهکارها» گفت: ۲۰۰ روستا طرح خشکه کاری برنج را در سال گذشته در قالب طرح همگام با کشاورز انجام دادند امسال هم چند روستای دیگر به این تعداد اضافه شد و مقرر شده تا پایان طرح چهارساله تعداد ۹۵۶ روستا این طرح را انجام دهند.

وی اظهار کرد: افتتاح بیمارستان صحرایی در روز ششم آذر ماه جاری به مدت سه روز در یکی از روستاهای شهرستان گنبدکاووس افتتاح می‌شود و ۱۳۰ نیروی متخصص، فوق تخصص، پزشک، پزشکیار نسبت به ارائه خدمات رایگان به مردم اقدام می‌کنند.

معروفی توضیح داد: خدمات بیمارستان صحرایی در بخش‌های اطفال، زنان، پوست، پزشک عمومی، چشم، مغز و اعصاب، ارتوپد، جراحی، عفونی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، تزریقات، پانسمان و غیره است .

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می کنیم که بیمارستان صحرایی به بیش از پنج هزار بیمار طی سه روز خدمات ارائه کند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:mehr

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۴

۰۵ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40764

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک