بخشدار داشلی برون گفت:

نظر شیرمحمدلی بخشدار 229x300 - بیمارستان صحرایی در روستای مرزی کرند 3 روز فعال استاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- بخشدار داشلی برون شهرستان گنبدکاووس از راه اندازی بیمارستان صحرایی در روستای کرند از توابع این بخش مرزی توسط بسیج جامعه پزشکی گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاجی نظر شیرمحمدلی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، گفت: این بیمارستان صحرایی به مناسبت هفته وحدت و به مدت سه روز از ۶ تا ۸ آذر امسال با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه و جمعیت هلال احمر گنبدکاووس و نیز دانشگاه علوم پزشکی گلستان در سالن بسیج روستای کرند راه اندازی می شود.
وی به جزییات گروه پزشکی اشاره نکرد اما افزود: تعدادی پزشک عمومی و متخصص در رشته های داخلی، اطفال، زنان، سونوگرافی و چشم پزشکی حضور دارند که درسه شیف کاری به مردم این روستا و روستاهای همجوار خدمات پزشکی ارائه می کند.
شیرمحمدلی با بیان اینکه پیش بینی می شود در مدت برپایی این بیمارستان ۱۵۰۰ نفر از خدمات آن بهره مند شوند، اضافه کرد: درصورت نیاز بیماران به درمان های جانبی، کار اعزام آنان به مراکز درمانی شهرستان و استان انجام خواهد شد.
این مقام مسئول به در پیش بودن هفته وحدت و بسیج نیز اشاره کرد و با تبریک ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار داشت: در این دو مناسبت که امسال با هم تقارن پیدا کرده اند، ۱۹ برنامه درسطح بخش مرزی داشلی برون پیش بینی شده که از ۲۸آبان شروع شده و تا پنج آذر ادامه دارد.
وی گفت: برنامه های هفته وحدت بیشتر در قالب مولودی خوانی و برگزاری جشن های میلاد نبی مکرم اسلام (ص) درمساجد و برخی مدارس است که با حضور مردم و مسئولان این بخش اجرا می شود.

شیرمحمدلی تصریح کرد: در این هفته همچنین بهره برداری از سه واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای دو معلول آغاز و یک کاروان ۱۲۰ نفره از طلاب و روحانیون این بخش توسط نمایندگی تبلیغات اسلامی داشلی برون به مشهد مقدس اعزام می شود.
وی، دیدار با خانواده معظم شاهد و تجلیل از آنان، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا و مسابقات فرهنگی، هنری و جشنواره ورزش های بومی و محلی و نشست های سیاسی و روشنگری را از مهمترین برنامه های هفته بسیج در این بخش برشمرد.

صحرایی کرند 300x215 - بیمارستان صحرایی در روستای مرزی کرند 3 روز فعال است

بخشدار داشلی برون همچنین با یادآوری سفر ۲۲ آبان سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و هیات همراه به این بخش مرزی و نشست با روسای طوایف و ریش سفیدان و نیز بازدید از پاسگاه مرزی پل گفت: دراین دیدار برخی مسائل و مشکلات مرزنشینان توسط بنده و امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون مطرح شد.
شیرمحمدلی افزود: توجه ویژه به مناطق مرزی و مشکلات مرزنشینان، تلاش برای رونق بازارچه پل و تبدیل آن به بازارچه تجاری فعال، همکاری و تعامل بیشتر نیروهای مرزبانی با مرزنشنیان بویژه در حوزه قاچاق کالا و تعاریف درست از این حوزه، راه اندازی پاسگاه انتظامی، ضرورت تخصیص بموقع حق آبه کشاورزان داشلی برون از سد شیرین دره استان خراسان شمالی براساس رژیم حقوقی سدها و ضرورت اصلاح شعاع حریم قرمز مرزی که فعلا ۵۰ متر اعلام شده، از جمله این موارد بود.
وی اضافه کرد: دراین نشست سردار اشتری نیز قول پیگیری مسائل و مشکلات مرزنشینان درسطح استانی و ملی را داد که امیدواریم با توجه ی ویژه مسئولان به مسائل مطرح شده، مشکلات مردم این دیار نیز مرتفع شود.
شیرمحمدلی با یادآوری برخی خدمات نظام اسلامی به مردم مناطق مرزی و روستاهای محروم بخش داشلی برون درآستانه ۴۰ سالگی انقلاب، تصریح کرد: بحمدالله خدمات صورت گرفته در این بخش در چهار دهه گذشته بسیار خوب بوده و قابل تقدیر است.
وی گفت: اما به دلیل وسعت و پراکندگی روستاها و نیز محرومیت های بجا مانده از رژیم گذشته، همچنان نیازمند توجه جدی مسئولان است.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۳

۲۶ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40352

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک