راه اندازی بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار در گنبدکاووس اخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از راه اندازی بازارچه دائمی بانوان در سال جاری با هدف اشتغال زنان سرپرست خانوار و درآمد پایدار برای آنان در شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: ایجاد بازراچه دائمی برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست از دغدغه‌های اصلی و جدی ما در حوزه بانوان و خانواده است تا ضمن اشتغال پایدار برای این افراد, درآمد پایداری را بدون واسطه ایجاد کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: شهرستان گنبدکاووس ظرفیت‌های بسیاری مانند صنایع دستی و تولیدات محلی در حوزه اشتغال بانوان دارد و ما بسیار علاقمند هستیم تا بازارچه خوداشتغالی دائمی را برای بانوان ایجاد کنیم.

کریمی تاکید کرد: با همکاری بخشداری مرکزی, بنا است در ۷ روستا, حاجیلر قلعه, گدم‌آباد, تقی‌آباد, آق‌قایه, پل‌حاجی, بی‌بی شیروان, آق‌آباد که بازارچه‌های محلی هفتگی برپا می‌شود, زنان سرپرست خانوار بدون پرداخت هزینه غرفه, محصولات و تولیدات خود را به فروش برسانند.

وی درباره برگزاری روز حجاب و عفاف و روز دختر, برگزاری مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب با مشارکت بانوان, اظهار کرد: ستاد شهرستانی برگزاری این مراسمات تشکیل خواهد شد و از تجربه برنامه‌های سال‌های قبل برای برگزاری برنامه جامع و کامل در سال جاری بهره خواهیم برد, تا برنامه‌ها کلیشه‌ای, تکراری و خسته کننده نباشد.

کریمی گفت: در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی, ایران اسلامی از جایگاه بین‌المللی, سیاسی و جهانی خاصی برخوردار است و با توجه به تحریم های استکبار جهانی, باید برنامه‌های امسال باشکوه‌تر از گذشته و در شان و جایگاه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد گنبدکاووس نیز در این جلسه اظهار داشت: ۲۴ تیرماه روز دختر و ۲۱ تیرماه روز حجاب و عفاف, نمایشگاه عکس, کتاب و نقاشی در محوطه شهرداری و سالن ارشاد برپا می‌شود.

رضا شجاعی, افزود: با همکاری موسسه مهرورزان معین برنامه‌ای شاد در سالن ارشاد در این ۲ روز برگزار خواهد شد, ضمن اینکه برنامه‌های فرهنگی, هنری نیز برای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سالن ارشاد برگزار خواهد شد.

معاون بهزیستی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: ۷۰۰ زن سرپرست خانوار با جمعیت زیر مجموعه آنها بالغ بر ۳ هزار نفر, تحت پوشش بهزیستی شهرستان گنبدکاووس هستند و توانمندی‌های زیادی در قالب تولیدات محصولات دارند.

آمنه غراوی, افزود: در حال حاضر ۲ غرفه در محوطه پارک قابوس در قالب صنایع دستی و عکاسی به ۲ زن سرپرست خانوار. به صورت محدود واگذار شده و ما این آمادگی را برای ایجاد بازارچه داریم.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۹

۱۲ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26213

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک