انجمن صنفی شرق گلستان 300x200 - راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران شرق گلستانتورکمن نیوز:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت:  این اداره کل از راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران درشرق این استان استقبال و از آن حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   عادله کشمیری شنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران منطقه گنبدکاووس اظهار داشت: راه اندازی انجمن صنفی خبرنگاران در شرق گلستان یک اقدام قانونی است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز از همه ظرفیت ها برای حمایت از این انجمن استفاده می کند.
وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هیچ تبعیضی بین خبرنگاران مرکز استان و شهرستان ها قائل نمی‌شود، گفت: شخصا به تمرکززدایی از مرکز اعتقاد دارم و در صورتی که شهرستان‌ها آمادگی برگزاری مراسم ها و جشنواره های فرهنگی و هنری در سطح ملی و استانی را داشته باشند، از آن استقبال می‌کنیم.
دکتر کشمیری با یادآوری برگزاری چهار دوره آموزشی تخصصی خبرنگاری در سال گذشته در گلستان، اضافه کرد: تلاش داریم برگزاری چنین کلاس های در سال جاری افزایش یابد تا در زمینه تربیت نیروی انسانی در حوزه رسانه و خبرنگاری، گام های خوبی برداشته شود.
وی، پیگیری بیمه تامین اجتماعی خبرنگارانی که هنوز بیمه نشده اند را از دیگر اقدامات ارشاد گلستان ذکر کرد و گفت: برخی مدیران مسوول نشریات استان بایستی به جای بیمه کردن اعضای خانواده خود، خبرنگاران واقعی را بیمه کنند و خبرنگاران فاقد بیمه نیز می توانند شخصا با ثبت اطلاعات در سامانه مربوطه اقدام نمایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، اختصاص ۷۰ درصد آگهی‌های مطبوعاتی استان به نشریات محلی و ۳۰ درصد به نشریات سراسری را از دیگر اقدامات این اداره کل اعلام کرد و ادامه داد: تا قبل از این اقدام، این درصدها برعکس بود و علاوه بر آن آگهی‌های شرق استان نیز به گنبدکاووس داده شده است.
دکتر کشمیری از تحقق عملی هدیه رییس جمهوری و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اختصاص یک سال اینترنت پرسرعت رایگان به خبرنگاران در استان گلستان خبر داد و گفت: تاکنون ۳۰ نفر برای استفاده از از این هدیه ثبت نام کردند.
وی با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، افزود: رسالت خبرنگاران در آگاهی و دانایی بخشی به جامعه و یادآوری دغدغه ها و مطالبات مردم به مسوولان همانند رسالت پیامبران الهی است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۹

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59382

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک