kalaleturkmensnews1 29e 300x175 - راه اندازی اتاق احزاب فرمانداری کلاله بستر مشارکت نخبگان سیاسی همه جناح‎ها + تصاویرکلاله-ترکمن نیوز-  فرماندار کلاله در ابتکاری اعتدالی و به منظور بهره‌مندی از ظرفیت همه نخبگان سیاسی این شهرستان اتاقی به نام اتاق احزاب در این فرمانداری راه‌اندازی کرده است که نویدبخش روزهای درخشانی برای این شهرستان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  شهرستان کلاله را می‌توان به عبارتی شرقی‌ترین شهرستان استان گلستان و سرپل ارتباطی آن با استان خراسان شمالی دانست که در ابعاد مختلف ژئوپولوتیکی در سطح استان اهمیت بسیار زیادی داشته و یکی از شهرستان‌های مهم در معادلات استانی به شمار می‌رود.

ظرفیت‌های بالای این شهرستان در حوزه کشاورزی، گردشگری، راه‌های ارتباطی به ویژه فرودگاه و البته ظرفیت بزرگ اقوام و مذاهب مختلف از این شهرستان یک ایران کوچک ساخته است که اگر دوری مسافت آن از مرکز استان گلستان این شهرستان می‌توانست یکی از محوری‌ترین شهرستان‌های استان لقب بگیرد.

اما همه این ظرفیت‌ها یک سوی ماجرای این شهرستان بزرگ با مردمانی دلیر و ولایتمدار است و باید در سوی دیگر این ماجرا ظرفیت بزرگ و عظیم حضور مردمانی سیاسی و سیاست فهم و البته به دور از سیاست‌زدگی را به عنوان یکی از ابعاد منحصر به فرد این شهرستان مورد توجه قرار داد، ظرفیتی که به علت غفلت از آن در طی سال‌های متمادی به جای آنکه فرصتی بزرگ برای نظام اسلامی و در مسیر توسعه قرار بگیرد عموما در مسیر تنش‌ها و تضادهای سیاسی و جناحی قرار گرفته بود و مانع از پیشرفت حقیقی این شهرستان شده است.

محمد حمیدی که این روزها در دومین ماه حضور خود در مسند فرمانداری شهرستان کلاله را پشت سر می‌گذراند در اذهان عمومی و در نگاه تقریبا همه مسوولان استان گلستان چهره‌ای فنی، کارشناسی و به دور از سیاست تلقی می‌شد اما او چه در گنبدکاووس و چه امروز در کلاله از همان روزهای ابتدای حضور خود در مسند فرمانداری نشان داد می‌توان سیاست زده نبود اما سیاست را به عنوان یک ظرفیت در خدمت توسعه و پیشرفت قرار داد.

او در زمان فرمانداری خود در گنبدکاووس با ابتکاری جالب جوانان و نخبگان همه جریانات سیاسی، فرهنگی، علمی و هنری را در قالب شورای مشورتی فرماندار گرد هم آورد و از این ترکیب به ظاهر ناهمگون یک دست قدرتمند مشاوره‌ای برای توسعه شهرستان ساخت که امروز در سرتاسر استان به عنوان اسوه از آن الگوبرداری می‌شود.

هرچند دوران درخشان مسوولیت محمد حمیدی که به دور از جناح‌گرایی و حزب‌زدگی در گنبدکاووس بیش از دو سال و نیم به طول نیانجامید اما نتایج درخشان اعتدال‌گرایی واقعی او همچنان در این شهرستان محسوس و ملموس است و به همین خاطر او امروز در شهرستان کلاله با ادامه این روند به سراغ ابتکاری جدید رفت تا نشان دهد می‌توان از ظرفیت‌های نسبی هر شهرستان چگونه برای خدمت به مردم استفاده کرد.

فرماندار شهرستان کلاله در واپسین روزهای سال ۹۶ در ابتکاری جذاب یکی از اتاق‌های فرمانداری این شهرستان را به عنوان اتاق احزاب نامگذاری کرد و با دعوت از همه احزاب و نخبگان سیاسی گروه‌های مختلف کلاله اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب و اعتدالگرا جلسه‌ای را ترتیب داد تا با احصای مشترکات بین این افراد از جمله توسعه و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی، توسعه و آبادانی شهرستان و رفاه مردم همه آنها را مجاب کند در مسیر توسعه شهرستان به دور از تعلقات سیاسی یک صدا حرکت کنند.

kalaleturkmensnews 29e 300x175 - راه اندازی اتاق احزاب فرمانداری کلاله بستر مشارکت نخبگان سیاسی همه جناح‎ها + تصاویر

این ابتکار فرماندار کلاله با استقبال بسیار خوب سران و نمایندگان احزاب و گروه‌های مختلف در این شهرستان همراه شد و این عزیزان نیز با تقدیر از حسن نیت و ابتکار محمد حمیدی دعوت او را لبیک گفته و برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مشترک و همفکری برای توسعه شهرستان کلاله اعلام آمادگی کردند.

فرماندار کلاله در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی نمایندگان تفکرات متفاوت مردم در حوزه‌های مختلف هستند، افزود: ما به عنوان نماینده عالی دولت باید از ظرفیت عظیم این احزاب که دارای پیوند عمق و محکمی با مردم هستند در مسیر توسعه و پیشرفت بهره ببریم.

محمد حمیدی با بیان اینکه امروز بیش از هر موضوع دیگری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان کلاله در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که با همکاری احزاب و گروه‌های مختلف و با وحدت میان این عزیزان بخش خصوصی را در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، تولید و کشاورزی شهرستان کلاله فعال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اتاق احزاب محلی برای هم اندیشی گروه‌های مختلف سیاسی در راستای توسعه شهرستان خواهد بود، گفت: باید تلاش کنیم از فرصتی که برای خدمت به مردم در اختیارمان قرار گرفته است به بهترین نحو ممکن برای برای خدمت به این عزیزان استفاده کرده و شهرستان کلاله را به جایگاه واقعی خود در سطح استان برسانیم.

به هر تقدیر به نظر می‌رسد باید بر این نکته مهم تاکید کرد که خدمت در نظام جمهوری اسلامی به مردمانی شریف و مومن بیش از آنکه یک فرصت برای قدرت‌نمایی و ثروت‌اندوزی مسوولان باشد، فرصتی مغتنم برای ادای دین به انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر است تا از فرصت به وجود آمده در قالب‌های مختلف برای توسعه و آبادانی این کشور با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در دایره بزرگ انقلاب اسلامی خود را به ارتقای معنوی رساند و خشنودی خداوند متعال و مردمان نازنین ایران اسلامی را جلب کرد که بدون تردید راه رستگاری و جاودانه ماندن در اذهان مردم نیز همین مسیر انقلابی است./فارس

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۳۳

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

14239

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک