گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس هیئت والیبال شهرستان گنبدکاووس گفت: در حال رایزنی با سرمربی خارجی هستیم تا بتوانیم نخستین آکادمی والیبال کشور را در گنبدکاووس راه‌اندازی کنیم.

گنبدکاووس,آکادمی حرفه ای والیبال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  شهرستان گنبدکاووس که روزگاری نه چندان دور مهد والیبال ایران بود این روزها فاصله زیادی با آن دوران خود گرفته به صورتی که در دو سه فصل گذشته برای بقاء در لیگ مجبور به استفاده از امتیاز فدراسیون شد.

اما با صعود تیم هاوش به مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال آن هم با ۹۰ درصد بازیکن بومی به نظر می‌رسد می‌شود با کارهای زیربنایی و بها دادن به بازیکنان بومی امید به آینده والیبال این شهر داشت.

تیم هاوش در مرحله نخست پلی‌آف امروز در تهران به مصاف تیم صدرجدولی بانک سرمایه می‌رود این بازی ساعت ۱۷٫۳۰ دقیقه در تهران برگزار می‌شود و در این مرحله تیم برنده باید ۲ بازی از ۳ بازی را از حریف خود ببرد و ۳ بازی به ترتیب در تهران، گنبدکاووس و تهران برگزار خواهد شد.

سرمربی تیم هاوش گنبدکاووس که تیمش در مرحله پلی‌آف امروز در تهران میهمان تیم صدر جدولی بانک سرمایه است می‌گوید: تیم از نظر آمادگی شرایط خوبی دارد و امیدواریم فردا بتوانیم بازی خوبی ارائه کنیم.

تیم هاوش گنبدکاووس به دنبال شگفتی در لیگ برتر است

رامین بابایی تصریح کرد: هیچ بازیکن مصدوم و یا محرومی نداریم و همه بازیکنان می‌توانند فردا تیم را همراهی کنند و امیدواریم با زحماتی که بچه‌های تیم کشیده‌اند حاصل آن، بازی خوب در برابر تیم خوب بانک سرمایه باشد.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال شگفتی‌سازی در لیگ هستیم، گفت: البته این محقق شد و تیمی که شرایط خوبی در ابتدای فصل نداشت در لیگ باقی ماند و توانست به پلی‌آف صعود کند اما بازی دربرابر تیم بانک سرمایه که تیمی مدعی در آسیاست کار سختی خواهد بود.

بابایی خاطرنشان کرد: تیم بانک سرمایه تیم قابل تمجیدی است و بهترین بازیکنان ایران را در خود جای داده و این برای بچه‌های جوان و کم تجربه ما کمی سخت است اما ما برای کسب نتیجه خوب فردا به میدان می‌رویم.

سرمربی تیم هاوش گنبدکاووس درباره ترکیب فردای تیم در برابر بانک سرمایه هم اظهار داشت: ما ترکیب ثابتی نداریم و هر بازیکنی که در تمرینات خوب عمل کند شانس حضور در این بازی را خواهد داشت.

بابایی درباره رسیدن نماینده گلستان به مرحله پلی‌آف هم گفت: سال‌ها بود که نماینده استان گلستان نتوانسته بود به مرحله پلی‌آف راه یابد و امسال تیم توانست با همه فراز ونشیب‌هایی که داشت به ۲ هدف اصلی و عمده خود دست پیدا کند، نخست بقاء در لیگ برتر و دیگری صعود به مرحله پلی آف بود و خدارو شکر به این ۲ هدف رسیده‌ایم.

اما تیمی که می‌تواند در آخرین لحظه شکل بگیرد و نتایج نسبتا بدی هم نگرفته است چرا باید پس از مسابقات به حال خود رها شود و هر سال دچار مشکل شود.

نداشتن بودجه مشکل اصلی والیبال گنبد

مدیرعامل باشگاه والیبال گنبدکاووس می‌گوید: نداشتن بودجه کافی برای حمایت از تیم هاوش علت عمده این مشکلات است چرا که ما در جذب بازیکنان بزرگ هم به علت کمبود بودجه تیم دچار مشکل هستیم و نمی‌توانیم به راحتی از بازیکنان بزرگ در تیم خود استفاده کنیم.

مهدی محمدی با اشاره به اینکه تیم‌های حاضر در لیگ برتر با چند میلیارد بودجه بسته می‌شوند، تصریح کرد: تیم هاوش تنها با ۲ میلیارد تومان بسته شده اما تیم بانک سرمایه با ۲۱ میلیارد تومان بسته شده و این نشان از توان ما در جذب بازیکنان است.

وی تاکید کرد: البته بازیکنان بومی ما ثابت کردند می‌توانند در مقابل تیم‌های بزرگ با بازیکنان حرفه‌ای خوب مقاومت کنند و در کنار بازی قشنگ توانسته‌اند این تیم‌ها را شکست دهند که امیدواریم این نتیجه را در ۳ بازی پیش‌رو در برابر بانک سرمایه کسب کنیم. تیم ما امسال در حالی مجوز حضور در لیگ گرفت که پارسال این تیم به دسته یک سقوط کرد و با مجوز فدارسیون به لیگ برگشتیم.

محمدی با اشاره به پرداخت بخشی از قرارداد بازیکنانش هم گفت: براساس قانون فدراسیون بخشی از قراردادهای بچه‌ها پرداخت شده و براساس همین قانون بقیه قردادها هم پرداخت می‌شود.

جذب مربی خارجی برای راه‌اندازی آکادمی حرفه‌ای والیبال

رئیس هیئت والیبال گنبدکاووس درباره رفع مشکل والیبال در شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: از ۵ سال پیش قرار بود آکادمی حرفه‌ای در گنبد کاووس راه‌اندازی شود. این در حالی است که این امر تاکنون محقق نشده است.

محمدی تصریح کرد: برای رفع اساسی مشکل والیبال در حال رایزنی با سرمربی خارجی هستیم تا بتوانیم آکادمی والیبال را در گنبدکاووس راه‌اندازی کنیم و این آکادمی برای نخستین بار در استان گلستان خواهد شد و در کنار آن نخستین آکادمی حرفه‌ای کشور نیز خواهد بود.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این آکادمی بچه‌ها در همه رده سنی آموزش می‌بینند و در کنار آموزش می‌توانیم تیم حرفه‌ ای داشته باشیم و در کنار تیمداری، بتوانیم باشگاه داری هم کنیم و بازیکنان آموزش دیده خود را به تیم‌های دیگر بفرستیم./تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۸

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11158

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک