راه آهن اینچه برون نقش موثری در ترازیت و صادرات کالا در منطقه شمال کشور داردصنعت، معدن و تجارت- ترکمن نیوز- مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲ خط ریلی شمال شرق دریای خزر را یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذار‌ترین خطوط ریلی منطقه دانست.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، محمدرضا قربانی در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های کلاله، گالیکش، مینودشت و مراوه‌تپه گفت: پایانه ایستگاه راه آهن اینچه برون علاوه بر اتصال به کشور های شمالی و حوزه CIS شرایط مساعدتر صادرات، ترانزیت و واردات بار در بین کشورهای منطقه را فراهم میکند و در این راستا پروژه خط عریض اینچه برون به اتمام رسیده است.

وی به طرح بندر خشک اینجه برون اشاره کرد و افزود : این بندر از لحاظ امنیت اقتصادی و ملی، اشتغالزایی و شکوفایی منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است که با سرمایه گذاری دولتی و غیر دولتی در بخشهای مختلف می توان قطب اقتصادی در شمال استان ایجاد و محرومیت زدایی را کاهش داد.

قربانی درخصوص عدم ارائه ارز به بانک عامل گفت: با رفع مشکلات ارزی و پرداخت بدهی راه آهن به ترکمنستان اتصال خط عریض اینچه برون انجام میشود که این امر به معنای عدم خروج ارز از کشور و ارز آوری برای تجار و بازرگانان است ودر این راستا از نماینده مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری و رفع مشکل ارزی هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کلاله، گالیکش، مینودشت و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کریدور ریلی اینچه برون استان گلستان نقش بسزائی در صادرات ، ترانزیت و واردات کالا برای شرکتهای بازرگانی دارد وتجار و بازرگانان باید از این ظرفیت حوزه ریلی استفاده بهینه ای داشته باشند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۱

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33244

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک