راه‌اندازی مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در گنبدکاووساخبار گنبدکاووستورکمن نیوز رییس اداره شیلات گنبدکاووس گفت: این مرزعه پرورش ماهیان خاویاری که نخستین مزرعه در شرق استان گلستان است، با سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بخش خصوصی که ۱۵ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی می باشد، بزودی راه اندازی می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از ایرنا، غلامحسن قزاق مساحت این مرزعه را چهار هزار مترمربع اعلام کرد و اظهار کرد: تولید ۱۰ تن گوشت و ۲۰۰ کیلوگرم خاویار در سال از اهداف راه اندازی مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در گنبدکاووس است که هم اکنون در مرحله اخذ تسهیلات می باشد.
قزاق اضافه کرد: براساس تحقیقات و بررسی های انجام شده، پرورش ماهیان خاویاری در آب های شور و نامتعارف در گنبدکاووس مقدور بوده و اداره شیلات از سرمایه گذاری در این بخش حمایت می کند.
به گفته وی، برای پرورش ماهیان خاویاری با استفاده از آب های نامتعارف ( شور و لب شور) در گنبدکاووس، سه موافقت اصولی دیگر نیز صادر شده است.
رییس اداره شیلات گنبدکاووس همچنین از وجود افزون بر ۲۰۰ مزرعه و آب بندان پرورش ماهیان گرمابی به مساحت سه هزار هکتار در این شهرستان خبر داد و گفت: امسال از این مزارع ۹ هزار و ۱۷۱ تن انواع ماهی گرمابی مانند ‘فیتو فاک، کپور، آمور و بیگ هد’ برداشت می شود.
قزاق ادامه داد: گنبدکاووس با تولید ۶۰ درصد ماهیان گرمابی گلستان رتبه اول را در استان دارد و امسال با توجه به بارش های خوب، آبگیری مزارع و آب بندان های پرورش ماهیان به خوبی درحال انجام است.
به گفته وی، هم اکنون یک هزار نفر به طور مستقیم و دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم درحوزه پرورش ماهیان گرمابی در گنبدکاووس مشغول فعالیت هستند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۸

۰۸ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46606

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک