گلستان راه آهن 300x179 - راه‌آهن با ارائه طرحی شرایط استقرار سرمایه‌گذاران در بندر خشک را فراهم آوردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت منطقه آزاد اینچه برون و بندر خشک در دل این منطقه آزاد اظهار کرد: راه آهن ظرف مدت حداکثر ۳ ماه آینده با همکاری مشاور شرایط زمینه استقرار سرمایه گذار را در سه فاز در بندر خشک اینچه برون فراهم آورد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی استانداری، هادی حق شناس در کمیته مقابله با تحریم استان تصریح کرد : حضور سرمایه گذاران در بندر خشک از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر چنانچه راه‌آهن نتواند با همکاری مشاور طرح جانمایی استقرار زون های مختلف سرمایه‌گذاری را مشخص کند با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها این اقدام را خواهیم کرد.

وی افزود: مرز گلستان ظرفیت مناسبی برای تبدیل شدن به بندر خشک است و می تواند پایانه قدرتمندی در ترانزیت کالاها باشد.

استاندار گلستان یادآور شد: تلاش ما در این کمیته یافتن گره‌ پروژه های زیربنایی و رفع موانع آن از طریق مسیرهای قانونی است.
دکتر حق شناس خاطرنشان کرد: در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۴۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در سطح استان بودیم و یقیناً با همت مدیران و همراهی مردم این رقم در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی ادامه داد: به آب انداختن بارج شناور شهید قاسم سلیمانی در بندر ترکمن, ایجاد زنجیره مرغ تخمگذار و تولید انبوه تخم مرغ در گنبد کاووس و کلنگ زنی کارخانه ریسندگی در علی آباد کتول تنها بخشی از اقدامات ارزشمندی است که در هفته دولت سال جاری انجام شده است.
لازم به ذکر است در این جلسه پیرامون بندر خشک و مرکز لجستیک اینچه برون بین اعضا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۶:۳۰

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81943

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک