ایران 300x186 - راهی در جهت عرضه موفق بنزین/ ترکمنستان رقیب اصلیاقتصادیتورکمن نیوز:  برای اولین بار، ۱۰ هزار تن بنزین تولیدی شرکت نفت ستاره خلیج فارس با اکتان ۹۱ ، به قیمت هر تن ۵۸۱ دلار و به مقصد افغانستان در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   از میزان بنزین عرضه شده، هزار تن تقاضا با قیمت درخواستی ۴۷۰ دلار وجود داشت که معامله ای صورت نگرفت. زیرا باردیگر بحث بر سر قیمت‌گذاری باعث شد تا مشتریان نسبت به خریداری، چندان رغبتی نداشته باشند.

حامدنعیم نژاد، کارشناس بورس انرژی در این رابطه به خبرنگار بورس نیوز گفت: اگر حاشیه سودی برای بازرگانان ایجاد شود و کاهش نرخ کمی داشته باشیم گامی موفق در جهت انجام معامله خواهد بود.

وی به تاثیر انجام این امر در شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از بهره برداری شرکت ستاره خلیج فارس و دو فاز این شرکت که مختص تولید بنزین است، ما با مازاد تولید بنزین روبرو هستیم. فروش بنزین صادراتی علاوه بر تامین نیاز بازار همسایه، می تواند باعث رشد بازار کشور در بازار هدف دیگر کشورها باشد.

نعیم نژاد افزود: در حال حاضر رقیب اصلی ما در بازار افغانستان و پاکستان، ترکمنستان است که اگر ما بتوانیم با قیمت های خوب به رقابت بپردازیم گامی در جهت جبران عدم فروش نفت خام از فروش فرآورده ها خواهیم برداشت.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۱

۱۲ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58817

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک