راهپیمایی ۱۳ آبان در گنبدکاووس برگزار شدتورکمن نیوز:  راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت اقشار مختلف مردم شیعه و سنی، دانشجویان و دانش آموزان شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در شهرستان گنبدکاووس مردم شیعه و سنی مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را از مقابل اداره آموزش و پرورش آغاز و تا مصلی نماز جمعه امام جعفر صادق (ع) این شهرستان ادامه دادند و در مسیر راهپیمایی هم فریادهای ظلم ستیزی خویش علیه استکبار جهانی را طنین انداز کردند.

گنبد 300x200 - راهپیمایی ۱۳ آبان در گنبدکاووس برگزار شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان در این مراسم با تجلیل از حضور پرشور و گسترده آحاد مختلف مردم گنبدکاووس بویژه نوجوانان و جوانان در راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، به بیان و تشریح برخی اقدامات ضد انسانی آمریکا در ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: نسل جوان بایستی با این جنایت‌ها آشنا شوند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار علی ملک شاهکویی با تاکید بر ضرورت ادامه مسیر مقاومت در برابر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا و ایادی آن ازسوی آحاد مختلف جامعه، افزود: امروز انقلاب اسلامی به برکت رهبری‌ بنیانگذار جمهوری اسلامی و جانشین خلف ایشان، خون شهیدان و ایستادگی و مقاومت گروه‌های مختلف مردم، به کشوری مستقل و قدرتمند در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی جهان بویژه در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا تبدیل شده است.

روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۰

۱۳ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64359

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک