jade golestan 300x228 - رانندگان تجهیزات زمستانی همراه داشته باشندگلستان-ترکمن نیوز-  مدیریت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از رانندگان درخواست کرد با توجه به بارش برف در مناطق کوهستانی استان، حتما تجهیزات زمستانی خودرو و لباس گرم را هنگام آمد و شد در این محورها همراه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  براساس گزارش این مدیریت، اکنون محورهای کوهستانی چار باغ در محور گرگان – شاهرود، درازنو در شهرستان کردکوی و افراتخته در علی آبادکتول با بارش برف و سایر محورهای ارتباطی استان تمام ابری همراه با بارش پراکنده باران است.
سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در گزارشی به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای تسهیل در آمد و شد خودروها در ۵۵ گردنه برفگیر استان به طول ۶۹۶ کیلومتر علاوه بر تامین شن و نمک موردنیاز و انباشت آن در ۱۳ راهدارخانه، ۲۴ گروه راهداری با بهره گیری از ۳۴۱ نفر نیرو و ۱۶۳ خودرو سبک و سنگین آماده باش هستند.
غلامرضا بیکی افزود: تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان نیز برای پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت راه ها به صورت شبانه روزی فعال است.
ییس گروه پیش ‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان در این پیوند گفت: سامانه کم فشار بتدریج تا ظهر فردا (سه شنبه) از آسمان استان خارج می شود.
محمود محمدقلی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: پیامد این ناپایداری باران ملایم، مه غلیظ در برخی از نقاط کوهستانی، ریزش برف در ارتفاعات بالای دو هزار متری از سطح دریا از جمله شاهوار و درازنو در استان تا ظهر سه شنبه است.
وی اضافه کرد: هوای پایدار طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان حاکم می شود ولی سامانه بارشی از بامداد جمعه به استان نفوذ کرده و پیامد آن کاهش نسبی دما و بارش پراکنده است.
هوای کنونی گرگان مرکز استان همراه با بارش باران، دمای آن ۱۰ درجه سلسیوس و سرعت وزش باد هفت کیلومتر بر ساعت است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۲

۰۵ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40777

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک